Egy 42 éves férfi halt meg az antalyiai robbanásban

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egy 42 éves magyar férfi meghalt a törökországi Antalya közelében történt robbanásban, két könnyebben sérült magyar turistáról lehet tudni, egy 15 éves kislányt pedig megműtöttek, állapota stabil, nem életveszélyes.

Elképzelhető, hogy több magyar sebesült is van, a törökországi magyar konzul útban van a helyszínre, amelyet meglehetősen nehéz megközelíteni - jelentette ki Polgár Viktor külügyi szóvivő. Hozzátette: a magyar érintettek valamennyien turisták.

A szóvivő hangsúlyozta: továbbra sem lehet tudni, hogy vasárnap robbanás, vagy robbantás történt a törökországi üdülőhelyen, a helyi hatóságok egyelőre vizsgálódnak.

Az eddigi információk szerint a Manavgat vízesésnél történt robbanás következtében négyen haltak meg, és mintegy 25-en sebesültek meg. Polgár Viktor elmondta: a 42 éves magyar áldozat egy Hajdú-Bihar megyei férfi, családját ezekben az órákban értesítik.

Az eddigi adatok szerint három magyar nemzetiségű sérültje van a történteknek, közülük egy 15 éves kislány nyakából hétfőn reggel sikeresen eltávolították a szilánkokat, állapota stabil, nem életveszélyes.

"Az orvosok szerint, ha nem lép fel komplikáció, a magyar kislány két-három napon belül elhagyhatja a kórházat, ahol vele van édesanyja" - közölte Polgár Viktor.

A 27 éves, könnyebben sérült magyar férfi már elhagyhatta a kórházat. A másik, egy 46 éves, szintén könnyen sérült férfiről a szóvivő azt mondta, neve alapján magyarnak tűnik, egyes hírek szerint azonban holland állampolgár.

Polgár Viktor kitért arra, hogy az ankarai magyar konzul meglátogatja a sebesült kislányt a kórházban, intézkedik az elhunyt férfi holttestének hazaszállítása ügyében és a helyi kórházakat, üdülőket is körbelátogatja. Mint elhangzott, a helyszínen az antalyai tiszteletbeli magyar konzul (akit már kineveztek, de még nem lépett hivatalba) is minden tőle telhetőt megtesz az érintettek, családjaik, az üdülők segítése érdekében.

A sajtótájékoztatón Takács László, a külügyi tárca konzuli szolgálatának vezetője elmondta: a csoportos turistaúton lévők általában rendelkeznek biztosítással, a konzul, illetve a tiszteletbeli konzul az ügyintézésben, esetleg anyagi támogatásban tud segítséget nyújtani.

A Külügyminisztérium eddig is a biztonsági kockázatot jelentő országok közé sorolta Törökországot, hiszen az elmúlt két évben egy tucat robbantás történt az országban.

"A Külügyminisztérium, többek között internetes honlapján is külön felhívja a figyelmet az esetleges terrorista fenyegetettségre egyes országok, országcsoportok kapcsán" - közölte Takács László. Hozzátette: általában, ha egy adott országban a mindennapi életben nincs fennakadás, a közlekedés, a vízszolgáltatás működik, akkor külön nem adnak olyan tanácsot, hogy ne utazzanak oda magyar állampolgárok.