A világ hét legfejlettebb államát és Oroszországot tömörítő G8-csoport külügyminisztereinek Moszkvában tartott ülése után a házigazda Szergej Lavrov kijelentette, hogy a lehető legrövidebb időn belül hivatalos választ várnak Irántól azokra a javaslatokra, amelyeket a Biztonsági Tanács öt állandó tagja és Németország állított össze és juttatott el június 6-án Teheránnak. Irán mindeddig nem reagált az urándúsítás leállítása fejében gazdasági kedvezményeket is kínáló ajánlatcsomagra.
Lavrov közölte azt is, hogy a nyolcak nyugalomra intik az izraeli és a palesztin felet, és a tárgyalásokhoz való visszatérésre kérik őket. Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter a sajtóértekezleten felelős viselkedésre szólította fel a válságban érintett feleket, a térség nyugalmának helyreállítása érdekében.
A moszkvai tanácskozás után kiadott közleményben a külügyminiszterek jelezték, csalódottak amiatt, hogy Irán nem válaszolt hivatalosan a hathatalmi javaslatra. "Arra számítunk, hogy egyértelmű és érdemi választ kapunk ezekre a javaslatokra Javier Solana (az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője) és Ali Laridzsáni (Irán nukleáris ügyekben illetékes főtárgyalója) július 5-re tervezett találkozóján, és ezek a tárgyalások gyorsan véget érnek" – áll a közleményben.
Az értekezleten, amelynek alapvető célja a nyolcak július 15-17-re tervezett szentpétervári csúcstalálkozójának előkészítése volt, áttekintették az iráni kérdést és megvitatták a következő lépéseket. Teherán csak augusztus 22-re ígéri a választ, de az Egyesült Államok és az Európai Unió azt sugalmazza, hogy még a szentpétervári csúcsértekezlet előtt szeretnének választ kapni a hathatalmi javaslatcsomagra. Csiang Jü (Jiang Yu) kínai külügyi szóvivő csütörtökön szintén arra szólította fel Iránt, hogy a lehető legrövidebb időn belül válaszoljon az ajánlatra.
Az izraeli-palesztin konfliktussal kapcsolatban a külügyminiszterek záróközleményükben arra kérték Izraelt, hogy a jelenlegi válságban tanúsítsa a lehető legnagyobb visszafogottságot. Rámutattak, hogy különösen nyugtalanságot keltő a palesztin kormány és a törvényhozás tagjainak letartóztatása. A palesztin hatóságokat ugyanakkor felszólították, hogy "vessenek véget a terrorista erőszaknak és tegyenek azonnal intézkedéseket az elrabolt izraeli katona kiszabadítására".