A phenjani külügyminisztérium közleménye, amelyet a Yonhap dél-koreai hírügynökség idézett, "sikeresnek" nevezte a rakétateszteléseket és azokat egy "rutinszerű hadgyakorlat részének és legitim védelmi cselekvésnek" minősítette.
A KCNA hivatalos észak-koreai hírügynökség által közzétett kommüniké egyúttal leszögezte, hogy a kísérletek "nincsenek összefüggésben az ország nukleáris programjáról folyó hatoldalú tárgyalásokkal, továbbá "erős fizikai fellépést" helyezett kilátásba minden külső erővel szemben, amely meg akarja akadályozni a rakéta-kísérleteket. Bejelentette azt is, hogy Észak-Korea tovább folytatja a kísérleteket, hogy megerősítsék az ország elrettentő erejét, ugyanakkor hangsúlyozta: továbbra is elkötelezettje a Koreai-félsziget békés atomfegyver-mentesítésének.
Közben Han Szung Rjol, Észak-Korea ENSZ-missziójának vezetője a TBS japán magántelevíziónak New York-ból adott interjújában "szigorú megtorló intézkedésekkel" fenyegetőzött arra az esetre, hogy a világszervezet szankciókat vezetne be Phenjan ellen.
Észak-Korea szerdán hat rövid hatótávolságú, valamint egy, hosszú hatótávolságú, Taepodong-2 típusú rakétával hajtott végre kísérletet. Ez utóbbi nyugati források szerint kudarcot vallott.
A pekingi hatoldalú - a két Korea, az Egyesült Államok, Kína, Japán és Oroszország - részvételével folyó tárgyalások, amelyeknek célja eltántorítani Phenjant nukleáris fegyverprogramjától, tavaly szeptember óta holtponton vannak, mert Észak-Korea, "az Egyesült Államok ellenséges magatartására" hivatkozva nem hajlandó visszatérni a tárgyalóasztalhoz.