Az amerikai közlekedésbiztonsági hatóság vasárnap viszont enyhített a korlátozáson, azóta a kis mennyiségű, folyékony állagú gyógyszer, gél, az ajakrúzs, valamint a bébiétel kivételt képez. Továbbra is tilos bármilyen aeroszolos flakon szállítása és kötelező minden utasnak levenni a cipőjét, hogy átvilágítsák.
A hasonló vasárnapi brit intézkedéssel párhuzamosan az amerikai járatokon a legszigorúbb, piros szinnel jelölt terrorfenyegetettségi szintet eggyel alacsonyabbra, narancssárgára állították.
A belbiztonsági miniszter a merénylők tervét kifinomultnak nevezte, de - korábbi amerikai utalásokkal szemben - azt hangsúlyozta, egyelőre nem lehet biztosan kijelenteni, hogy az al-Kaida áll a háttérben.
Chertoff ugyanakkor aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy egyes merénylőket talán még nem fogtak el. Ezek az emberek vagy esetleg más csoportok a figyelem lankadását kihasználva merényletet hajthatnak végre az Egyesült Államok ellen, tehát ébernek kell maradni - tette hozzá.
Az Egyesült Államok jelentősen meggyöngítette az al-Kaidát, megsemmisített kiképzőtáborokat, megölte a szervezet sok vezetőjét és a titkosszolgálatok értékes információkat gyűjtöttek, de az al-Kaida taktikát változtat és nagyon is jelen van - mondta.
A miniszter az azzal kapcsolatos vádakat visszautasítva, hogy a kormány nem költött elég pénzt a robbanószer-felismerő berendezések kifejlesztésére, közölte, a 2006-os pénzügyi évben 800 millió dollárt fordítanak ilyen irányú kutatásokra.