Chris Rogers és társai egy idős férfira bukkantak, aki hajlandó lett volna lebonyolítani az egész ügyletet, az anya kifizetésétől a hivatalos okmányok beszerzéséig. Az anya előbb három, otthon lévő gyermekét kínálta eladásra, végül a nem rég megszületett, de szándékosan a kórházban hagyott csecsemőjét ajánlotta megvételre. A brit újságírók természetesen továbbálltak, de találkoztak olyan 17 éves terhes lánnyal, aki már a hasából eladta volna gyerekét.
Több gyermekvédelmi szervezet húzta már meg a vészharangot Romániában, hogy az neten léteznek olyan honlapok, amelyeken 20-30 ezer euróért kínálnak román gyerekeket, s a lebonyolításban általában az országban székelő, külföldi érdekeltségű „gyermekvédelmi” alapítványok segédkeznek. A gyerekkereskedelem azóta virágzik, amióta Bukarest a 2004-ben megszavazott családjogi törvényben gyakorlatilag megtiltotta, hogy külföldiek örökbe fogadjanak romániai gyerekeket. A moratórium feloldásáért Brüsszel mellett már a washingtoni kongresszus is lobbizik, mondván, az ország képtelen megfelelő életkörülményeket biztosítani minden árva gyermeknek.
Theodora Bertzi, a Román Örökbeadási Hivatal (ORA) vezetője szerint az országból 1990-2003 között legalább 30 ezer gyermeket vittek ki, s a közvetítő alapítványok ez idő alatt minimum egy milliárd eurónyi tiszteletdíjat vágtak zsebre.