Rosszallását fejezte ki sajtóértekezletén a Szadrváros nevű, síiták lakta bagdadi városrészben végrehajtott amerikai légitámadás miatt. Noha a légitámadással együtt folytatott földi akcióban iraki katonák is részt vettek, a kormányfő, aki egyben az iraki hadsereg főparancsnoka is, váltig állította, hogy ő nem tudott előre erről a támadásról, vele semmit sem egyeztettek. A síita többségű iraki kormány feje bejelentette, hogy tisztázni kívánja az ügyet a többnemzetiségű erők parancsnokaival, és biztosítékokat fog kérni arra, hogy az ilyesmi nem ismétlődik. Szavai szerint az iraki kormány tudta és beleegyezése nélkül nem szabad az országban katonai akciót végrehajtani.
Amerikai katonai források szerint az amerikai és iraki katonák által közösen végrehajtott rajtaütés célja "egy illegális fegyveres csoport parancsnokának" elfogása volt. A szóban forgó parancsnok irányítja állítólag számos "halálosztag" tevékenységét Bagdad keleti részén.
A támadásról kiadott amerikai közlemény szerint az amerikai légierő F 16-os harci gépei "fenyegetést jelentő ellenséges célpontokat lőttek nagy találati pontosságú fegyverekkel". E közlemény nem utal halálos áldozatokra vagy sebesültekre, és nem tér ki rá, hogy elfogták-e azt a személyt, akinek kézre kerítéséért indították a katonai műveletet.
A helyi rendőrparancsnok és a körzet kórházának igazgatója szerint legalább négy halálos áldozata és 18 sebesültje van a Szadrváros ellen intézett kedd éjszakai, szerdai támadásnak. Szemtanúk - köztük az iraki parlament egy síita képviselője - azt mondták a kormány irányítása alatt álló al-Irakíja televíziónak, hogy az amerikai légierő gépei kazettás bombákat dobtak le a városnegyedre. Állításaik szerint a bombák nagy része lakóházakra hullott.
Mind az amerikai erők, mind pedig az iraki kormány hadseregének katonái gondosan elkerülték eddig e sűrűn lakott szegénynegyedet, ahol mintegy két és fél millió síita él. Az iraki fővárosnak ezt a részét szinte teljes egészében a radikálisan Amerika-ellenes Moktada asz-Szadr síita hitszónok milíciája ellenőrzi. A síita többségű iraki kormány egyik legkényesebb feladata lenne az államon belül államként viselkedő síita milíciák felszámolása vagy beépítése az államgépezetbe, de óvakodik e milíciák maga ellen hangolásától, mert a síita többségű kormány ereje nagyrészt éppen abban rejlik, hogy végszükség esetén talán támaszkodhatna e milíciák fegyveres erejére.
Máliki nemcsak a Szadrváros elleni támadást rosszallotta bagdadi sajtóértekezletén, hanem Zalmay Khalilzadnak, az Egyesült Államok bagdadi nagykövetének azt a keddi kijelentését is, amely szerint "az iraki kormány még az év vége előtt megkapja a szükséges lépések menetrendjét, amelyet végre kell hajtania, ha továbbra is élvezni akarja a nemzetközi támogatást". (Khalilzad a belső rendteremtés és a viszálykodó iraki felekezetek és etnikumok közti politikai kiegyezés lépéseire utalt.) Erre reagálva Máliki kijelentette: "az iraki kormány az iraki nép akaratát képviseli, és senkinek sincs joga arra, hogy kívülről ráerőltessen bármiféle menetrendet".