Ezentúl talán minden adásba kerülhet © AP |
NOB-illetékesek ezen a héten arra hívták fel ismételten a házigazdák figyelmét, hogy az internet-cenzúrát fel kell oldani a játékokról tudósító újságírók számára. Becslések szerint mintegy 30 ezer akkreditált vagy nem akkreditált újságíró, riporter tudósít majd a játékokról.
Kevan Gosper, a koordinációs bizottság alelnöke szerint a hozzáférés korlátozása "nagyon rossz fényt vetne a rendező nemzetre". A legutóbbi egyeztetések alapján a közvetítési jogokkal rendelkező televíziós társaságok szabadon működhetnek. Korábban úgy volt, hogy a kínai hatóságok egyes helyszíneken, például a Tienanmen téren, korlátozzák majd az élő adásokat.
Kínában az általános eljárás szerint 30 mp-től egy percig terjedő késleltetés van az állami televíziókban, hogy a nem kívánt jeleneteket kivághassák. Legutóbb éppen ennek az eljárásnak köszönhetően nem látták Kínában, amint az olümpiai lánggyújtás alkalmával, március 24-én egy emberi jogi aktivista beszaladt az éppen beszédet mondó Liu Csi (Liu Qi), a pekingi játékok szervezőbizottsága (BOCOG) elnöke mögé.
Hány aranyat nyernek a magyar sportolók a pekingi nyári olimpián?