Forrongó Egyiptom – percről percre
Utolsó frissítés:
Hoszni Mubarak egyiptomi elnök pénteken lemondott, nem sokkal azután, hogy a tengerparti Sarm es-Sejkbe távozott. Mubarak lemondását az alelnök, Omar Szulejmán jelentette be. A kairói Tahrír téren óriási ünneplés kezdődött. Kövesse az eseményeket a hvg.hu-n percről percre!
Most érkezett
Ismert újságíró-bloggert tartóztatott le a hadsereg
Az ismert, díjakkal is jutalmazott egyiptomi újságíró-blogger, Wael Abbas Twitter-oldalán azt írta, hogy letartóztatta a hadsereg.
Percről percre
Barrikádok a téren
A rendszer ellen tüntetők barrikádokat emeltek a Mubarak-párti demonstrálók és maguk közé a Tahrir téren. Ezeken a fém barrikádokon dörömbölnek, ha azt látják, hogy ellenség közeledik. Más tüntetők a barrikádok mögött élő kordont alkotnak - számolt be az Al-Dzsazíra.
Kémkedéssel vádoltak meg külföldieket
"Bekötött szemmel otthagytak, rajtam kívül még 50 vagy 60 nyugatival ültem, akiket akkor hoztak be, amikor a buszra vagy a taxira vártak vagy éppen az utcán voltak. Egyiküket sem a demonstrációk közelében vették őrizetbe, mint ahogy engem sem" - számolt be a BBC-nek tapasztalatairól egy letartóztatott amerikai nő, akit az egyiptomi rendőrség akkor állított elő, amikor egyik barátjával elindultak, hogy SIM-kártyát vásároljanak és megálltak a barát házánál. Az arra járó rendőrök ellenőrizték az útlevelüket, majd elengedték őket, de két perc múlva visszatértek, hogy letartóztassák őket. Éjszakára benntartották Rosát is a hírszerzés központjában, kihallgatták és azzal vádolták meg barátjával együtt, hogy az egyiptomi kormány megdöntésén dolgozó kémek.
Montenegróban menedékre találhat Mubarak a helyi lapok szerint
Montenegróban találhat menedéket Mubarak, akinek fia és közeli barátai már elkezdték előkészíteni megérkezését - írja montenegrói lapokra hivatkozva az Al-Dzsazíra, amely szerint korábban Montenegróban keresett menedéket Thakszin Sinavatra thai kormányfő is.
Még vasárnap betiltották az Al-Dzsazírát
A távozó egyiptomi tájékoztatási miniszter, Anasz el-Fiki vasárnap rendelte el az al-Dzsazíra betiltását - írja az MTI. A csatorna, amely folyamatosan közvetített a Mubarak elleni tüntetésekről, úgy véli, ezzel a lépéssel "az egyiptomi embereket akarják elhallgattatni". Pénteken ismeretlenek törtek be és gyújtották fel az Al-Dzsazíra kairói irodáját. Korábban szintén ismeretlenek megpróbálták elérhetetlenné tenni a csatorna híroldalait, az elmúlt napokban valamennyi újságírójának visszavonták az akkreditációját, kilenc riportert pedig rövid időre őrizetbe vettek. Az al-Dzsazírának az MTI összefoglalója szerint mindig is feszült volt a kapcsolata az egyiptomi kormánnyal.
Az LMP Orbán megszólalását sürgeti
Az LMP elvárja, hogy az EU soros elnöki tisztét betöltő Magyarország miniszterelnöke járjon el annak érdekében, hogy Egyiptom jelenlegi vezetése mielőbb kezdjen tárgyalásokat minden ellenzéki csoporttal, társadalmi mozgalommal - olvasható a párt közleményében.
A Muzulmán Testvériségnek dolgozó újságírókat tartóztattak le
Al-Maszri-Al-Jum, a legnagyobb független egyiptomi lap arról számolt be, hogy a biztonsági erők betörtek a Muuzulmán Testvériség székházába, s letartóztatták 12 újságírót, akik a szervezet honlapjának dolgoznak.
Ma négy másik arab országban is az utcára vonultak
Ma Jordániában, Szíriában, Jemenben és Irakban is voltak különböző látszámú demonstrációk - közölte az AP és az AFP.