A felkelők segítségére sietett a Nyugat Líbiában – percről percre
Utolsó frissítés:
A nemzetközi koalíció katonai akciójában a líbiai légvédelem jelentős része megsemmisült, az akció kezdete óta Kadhafi nem tudott légicsapást mérni az ellenállókra. Ahogy a NATO átveszi a Líbia elleni katonai fellépés irányítását, az Egyesült Államok fokozatosan megkezdi hadihajóinak kivonását a Földközi-tenger térségéből. A Líbia elleni nemzetközi koalícióban részt vevő államok, valamint az Arab Liga és az Afrikai Unió kedden külügyminiszteri szintű találkozót tart Londonban.
Most érkezett
Csaknem százan haltak meg a harcokban
Több mint 90-en veszítették életüket péntek este és szombaton a Kadhafi mellett álló fegyveres erők és a felkelők harcaiban az északkelet-líbiai Bengáziban - közölték kórházi források és újságírók. A Reuters tudósítója a város fő kórházának halottasházában vasárnap legkevesebb 24 holttestet látott, fegyveresek és civilek tetemeit, amelyek közül sok a felismerhetetlenségig összeégett. A kórtermek zsúfolásig telve voltak férfiakkal, nőkkel és gyerekekkel, akik a kormányerők támadásában sebesültek meg. (MTI)
Percről percre
Kadhafi hosszú háborút ígért a televízióban
Moammer Kadhafi vasárnap "hosszú háborút" ígért, és kijelentette, hogy az egész líbiai nép fegyvert ragad és győzni fog. "Végzünk minden árulóval és a keresztesek koalíciójának kollaboránsaival" - nyilatkozott a líbiai vezető telefonon az állami televíziónak. Közölte, hogy megnyittatta a líbiai fegyverraktárakat, és mindenkit felfegyvereznek, "automatafegyverekkel, aknavetőkkel, bombákkal" látnak el. (MTI)
A brit kormány "nem fontolgatja" szárazföldi erők bevetését
A brit kormány "jelen pillanatban nem foglalkozik" szárazföldi erők líbiai bevetésének gondolatával - mondta vasárnap a brit pénzügyminiszter. George Osborne a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott, hogy "a pillanatnyi feladat" az ENSZ akaratának betartatása. Osborne a hosszabb távú célokról kijelentette: Nagy-Britannia - másokkal együtt - már korábban világossá tette, hogy Kadhafi líbiai vezető távozását szeretné, "ez azonban nem része az ENSZ-határozatnak ... a líbiai népnek kell döntenie saját sorsáról". A politikus ugyanakkor igennel válaszolt arra a riporteri kérdésre, hogy az ENSZ-határozat a brit kormány értelmezése szerint lehetővé teszi-e a légvédelmi rendszerek mellett a líbiai harckocsik és katonák elleni támadásokat is. (MTI)
Bírálják a német kormányt
Németország nyugati szövetségesei megütközéssel fogadták, hogy a Merkel-kormány nem támogatta az ENSZ Biztonsági Tanácsának a Líbia feletti légtérzárral kapcsolatos határozatát, és a katonai beavatkozásban való részvételt elutasítva - Oroszország és Kína társaságában - tartózkodott a szavazástól.
Egyelőre leálltak a bombázások
A Le Monde szerint leálltak a koalíciós erők bombázásai Tripoli környékén, és az ellenzék kezén lévő Bengáziban is nyugalom van.
Túszul ejtették egy olasz hajó legénységét Tripoliban?
Egy olasz hajó legénységét, köztük két indiai és egy ukrán állampolgárt, túszul ejtettek Líbia fővárosában ismeretlen fegyveresek - adta hírül az Ansa olasz hírügynökség. A fedélzeten nyolc olasz is tartózkodott az akció idején.
Azonosítatlan repülők Bengázi fölött
Egyelőre nem tudni, milyen repülők köröztek Bengázi fölött. Az átrepülésről a CNN adott hírt.
A NATO ma dönt
A NATO ma, vasárnap dönt a líbiai akcióban való részvételről.
Hullaházból hozták Kadhafiék a holttesteket?
Egy hullaházból is származhattak a Le Monde szerint azok a holttestek, amelyek Líbiában azt hivatottak demonstrálni, hogy a koalíciós erők civileket bombáztak szombaton.