A felkelők segítségére sietett a Nyugat Líbiában – percről percre
Utolsó frissítés:
A nemzetközi koalíció katonai akciójában a líbiai légvédelem jelentős része megsemmisült, az akció kezdete óta Kadhafi nem tudott légicsapást mérni az ellenállókra. Ahogy a NATO átveszi a Líbia elleni katonai fellépés irányítását, az Egyesült Államok fokozatosan megkezdi hadihajóinak kivonását a Földközi-tenger térségéből. A Líbia elleni nemzetközi koalícióban részt vevő államok, valamint az Arab Liga és az Afrikai Unió kedden külügyminiszteri szintű találkozót tart Londonban.
Most érkezett
Mi lesz a Kadhafi-rendszer után?
Noha nem Moammer el-Kadhafi rendszerének megdöntése, hanem a felkelők és a regnáló hatalom közötti erőviszonyok kiegyenlítése a nemzetközi erők légitámadásának célja, a líbiai diktátornak még akkor sem lesz nagy jövője, ha a felkelés esetleg elbukik. Van olyan szakértő, aki politikai káoszt jósol.
Percről percre
A francia gépek Bengázi fölött
A BBC értesülése szerint a francia gépek Bengázi fölött repülnek.
A külügyminiszter szerint Líbia betartja az ENSZ-határozatot
Líbia eleget tett minden kötelezettségének a csütörtökön elfogadott ENSZ-határozattal szemben - közölte szombaton az ország külügyminisztere, miközben az előző nap bejelentett tűzszünetet a gyakorlatban nem sikerült életbe léptetni.
Francia berepülés
Francia harci repülőgépek szombaton berepültek Líbia légterébe, és felderítő repüléseket végeztek az ország egész területe fölött - közölték francia katonai források.
Bengáziban 26-an meghaltak, legalább 40-en megsérültek
Az Al-Dzsazíra szerint a Kadhafi-erők által indított bombázás után Bengáziban a Jala kórházban 26-an haltak meg és 40 sebesültet kezelnek. (Guardian)
Kadhafi új parancsnokokat nevezett ki
Kadhafi három új parancsonokt nevezett ki: Kalifa Umar Issza al-Miszmarit a Különleges Erők vezetőjévé, Fathi al-Kilani Abdalla al-Nufajt a Mahmud al-Tuhami légi bázis élére és Saqir Adam Muhammad al-Jarusit a Jamal Abd-al-Nasir légibázis vezetőjének. (BBC)
Fél négyig tarthat a párizsi csúcs
A BBC tudósítójának várakozásai szerint helyi idő szerint délután fél háromig - azaz magyar idő szerint fél négyig - tarthat Párizsban az a csúcstalálkozó, amelyen 18 ország képviselői - többek között Angela Merkel német kancellár, David Cameron brit kormányfő, Nicolas Sarkozy francia elnök és Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár - vitatják meg, hogy milyen gyakorlati lépésekkel tartathatják be a líbiai légtérzárat. a találkozón az arab országok közül Jordánia, Katar és az Egyesült Arab Emirátusok képviselői vannak jelen. (BBC)
Líbiaiak veszik körül a nyugatiak vélt célpontjait
Az állami tévé szerint líbiaiak kezdték körbevenni azokat a lehetséges célpontokat Tripoliban, amelyeket a várakozások szerint a francia csapatok tűz alá vennének. (BBC)
Már ma elindulhat a támadás, gyülekeznek a nyugati vadászgépek
Már ma, a párizsi Líbia-csúcs után megindulhat a nyugati és arab országok részvételével tervezett katonai akció Kadhafi líbiai állásai ellen - jelentette a Reuters. Az akcióban részt vevő országok vadászgépei már gyülekeznek a NATO szicíliai támaszpontján. Az alábbi első fotón a Dánia által küldött F-16-osok, a másodikon pedig egy amerikai Hercules látható az olaszországi bázison.
Bírálják a Merkel-kormányt
Pártállástól függetlenül élesen bírálták a német újságok szombaton a Merkel-kormányt amiatt, hogy nem támogatta az ENSZ Biztonsági Tanácsának a Líbia feletti légtérzárlatról elfogadott határozatát, elutasítva az esetleges katonai beavatkozásban való részvételt. A konzervatív Die Welt súlyos hibáról beszélt, a baloldali Berliner Zeitung pedig feltette a kérdést: vajon a britek és az amerikaiak bátrabbak, mint a németek. (MTI)