#lelőtt maláj gép





Putyin nem akar ENSZ-bíróságot a lelőtt maláj gép ügyében
 

Putyin nem akar ENSZ-bíróságot a lelőtt maláj gép ügyében

A maláj utasszállító tavalyi, Kelet-Ukrajna feletti lelövésével kapcsolatos ügyben a kívánttal ellentétes hatású lenne egy ENSZ-bíróság felállítása - vélekedett Vlagyimir Putyin orosz elnök a Mark Rutte holland miniszterelnökkel csütörtökön folytatott telefonbeszélgetése sorsán.

MTI MTI

Orosz gyártó: az ukránoknak van olyan rakétájuk, amivel lelőhették a maláj gépet
 

Orosz gyártó: az ukránoknak van olyan rakétájuk, amivel lelőhették a maláj gépet

Egy olyan, régebbi típusú Buk légvédelmi rakétával lőhették le tavaly júliusban Kelet-Ukrajna fölött a maláj légitársaság utasszállítóját, amely az orosz hadseregben már nincs hadrendben, viszont az ukrán fegyveres erők nagy számban rendelkeznek vele - állította saját vizsgálatára hivatkozva a fegyverrendszert gyártó Almaz-Antej orosz fegyvergyártó konszern.

MTI MTI



Lelőtt maláj gép: Újabb holttesteket találtak Ukrajnában
 

Lelőtt maláj gép: Újabb holttesteket találtak Ukrajnában

Újabb holttesteket találtak négy hónappal a maláj utasszállító gép kelet-ukrajnai tragédiája után a helyszínen vizsgálódó holland szakértők – jelentették szerdán orosz hírügynökségek. Idézték Pieter-Jaap Aalbersberget, a holland szakértői csoport vezetőjét, aki szerint a tetemek azon a helyen voltak, ahol a gép becsapódásakor tűz ütött ki. Azt nem közölte, pontosan hány holttestről vagy emberi maradványról van szó.

MTI MTI

Emberi maradványok a lelőtt maláj gép roncsainál
 

Emberi maradványok a lelőtt maláj gép roncsainál

Négy hónappal a maláj utasszállító repülőgép kelet-ukrajnai katasztrófája után emberi maradványokra bukkantak holland szakértők a szerencsétlenség helyszínén, így felfüggesztették az utasszállító roncsainak elszállítását - közölte pénteken az oroszbarát szeparatisták egyik illetékese.

MTI MTI