Debreczeni József tagadja, hogy a rendszerváltásig SZT. tisztként az állambiztonsági szerveknek dolgozott volna, ahogy ezt a HavariaPress állítja. A hírügynökség úgy tudja, a publicista az állambiztonsági szervek utasítására lett az MDF alapító tagja. Debreczeni az utóbbi időben élesen bírálta Orbán Viktort.
A HavariaPress birtokába került dokumentumok szerint a magyar-történelem szakos tanárként dolgozó Debreczenit a 80-as évek elején szervezték be, amikor kiderült, hogy tanítványaival meg nem engedhető intim kapcsolatot létesített. A HavariaPress szerint Debreczeni ekkor kapta a D-072-es fedőszámot. Konspirációs okokból Kecskemétre helyezték át és a Katona József gimnáziumban kezdett tanítani. A dokumentumok tanúsága szerint az állambiztonsági szervek utasítására lett az MDF alapító tagja. Operatív munkájával felettesei elégedettek voltak ezért 1990 elején főhadnaggyá léptetik elő, tartótisztjét pedig alezredessé – állítja a HavariaPress.
Debreczeni ugyanakkor a hírügynökségnek tagadta, hogy kapcsolatban állt volna az állambiztonsági szervekkel, a dokumentumokat sem kívánta megtekinteni, mint mondta: amikor ORTT tag volt, már átvilágították, és akkor nem találtak rá vonatkozó adatot. A hírügynökség ezzel szemben úgy tudja, az átvilágítások alkalmával kizárólag a III/III-as csoportfőnökség névsorát vizsgálták át, a hírszerzési vagy kémelhárítási területen tevékenykedők átvilágítása a mai napig jogszabályi akadályok miatt várat magára.
A politikai elemző az utóbbi időben többször kritizálta Orbán Viktort. A Népszabadságban így írt róla: „Létezik-e egyáltalán Orbán Viktor - önmaga? Vagy csak a folyton más eszmét és alakot öltő, embertelen hatalomvágy létezik.” A Magyar Televízióban futó, „Lapozó” című műsorában pedig populista politikusként jellemezte az ellenzék vezérét.


iwiw
Delicious
Digg
Facebook
GReader
URLGuru
StumbleUpon
Tumblr
Twitter
Kinyomtatom
Továbbküldöm
Megosztom


