Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ ITTHON

MSZP: a kormány végre letette a fegyvert

2012. január 05., csütörtök, 11:48 • Utolsó frissítés: 2012. január 05., csütörtök, 12:32
Szerző: MTI


Címkék: MSZP; IMF; államcsőd; Fellegi Tamás; EU-IMF-megállapodás;

Az MSZP helyes döntésnek tartja, hogy a kormány Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter bejelentése szerint minél gyorsabban meg akar állapodni a Nemzetközi Valutaalappal (IMF). Az ellenzéki párt szerint az egyezségnek keserves következményei lesznek, de elkerülhetővé válik az államcsőd.

Burány Sándor országgyűlési képviselő csütörtökön sajtótájékoztatón az IMF-fel tárgyaló magyar delegáció vezetőjének szavaira reagálva azt mondta: a piacok az utóbbi két napban világos üzenetet küldtek a kormánynak, a forint euróhoz viszonyított árfolyama mélypontra süllyedt, mire a kabinet végre "letette a fegyvert".

Véleménye szerint az IMF-megállapodásnak keserves következményei lesznek, noha stabilizálódhat a 300 forintos euróárfolyam, enyhe recesszió mellett évekig tartó vergődés vár az országra, de "megússzuk". Ha viszont nincs megállapodás a nemzetközi szervezetekkel - folytatta -, akkor 340 forintba kerülhet egy euró, mély recesszióba süllyed az ország, az államadósság finanszírozhatatlanná válik és bekövetkezik az államcsőd, amit mindenáron el kell kerülni.

Burány Sándor ugyanakkor azt mondta, furcsa és tragikus a kormány eddigi "kötözködése", mivel sem az IMF, sem az Európai Unió nem kér sokat, súlyos megszorításokat, legfontosabb követelésük a Magyar Nemzeti Bank függetlenségének biztosítása és a gazdaságpolitika alapjait bebetonozó sarkalatos törvény visszavonása. Hangsúlyozta, továbbra is a kétharmados többség felelőssége, hogy a kormány "kekeckedésére ne hagyja rámenni az országot", s a Fidesz feladata leváltani Orbán Viktort, ezzel segítve a gazdaságpolitikai fordulatot és a befektetői bizalom visszaszerzését.

Mint arról beszámoltunk: Fellegi Tamás a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón azt mondta, "gyors megállapodásra törekszünk, és fontosnak tartjuk, hogy létrejöjjön a megállapodás a Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Bizottsággal". "Egy olyan készenléti hitel teljesen elfogadható Magyarország számára, amihez egy elővigyázatossági elem kapcsolódik" – mondta Fellegi.

"A miniszterelnök úr álláspontja, hogy tárgyalhatok készenléti hitelről. Az, hogy a hitelezőnek ehhez feltételei vannak, az teljesen természetes" – hangsúlyozta. "A tárgyalásoknak a kormány szerint folytatódniuk kell, hiszen minden feltétel teljesült. Hogy úgy teljesült-e, mint azt a média vagy a tárgyalópartnerek elvárják, az egy más kérdés" – válaszolta újságírói kérdésre.

MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)
MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)

A bankkártyás fizetés előnyeit Ön is nap mint nap élvezheti: pontos, gyors, biztonságos megoldás, és ráadásul kényelmes is, főleg, ha otthonról vásárol a kártyájával.


MSZP: a kormány végre letette a fegyvert




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X