hvg360: Gondolta volna, hogy egy ekkora halat elkaphatnak?
Ligeti Miklós: Ez meglepő fordulat, a NER-ben nem szoktak ilyen magas rangban fennakadni, helyettes államtitkárokkal már előfordult.
Voltak viszonylag nagy bukások a Vidékfejlesztési Hivatal környékén is, amit akkor be is olvasztottak az Államkincstárba, illetve nemrég elvitték Nagy János földügyekért felelős helyettes államtitkárt, szintén hivatali vesztegetés gyanúja miatt.
De Völner Pál egy prominens, magát súlyos ügyekben exponáló politikus, a feladatánál fogva érintett a bírói engedélyhez nem kötött titkosszolgálati eszközök jóváhagyásában, ezért különösen pikáns az ő esete.
hvg360: Több ellenzéki politikus össze is köti ezt az egészet a Pegasussal, és azt mondja, egyszerűbb egy korrupciós ügybe belebukni, mint a lehallgatási botrányba. Mit gondol erről?
L. M.: Ezt a Transparency International Magyarország munkatársaként nem tudom kommentálni.
Egy vesztegetési ügyben folyó eljárás elején vagyunk, nem tudjuk, mióta zajlott a vesztegetés és mikortól épülhetett ez a korrupciós karrier. Az eljárás valószínűleg nagyon friss, legalábbis az a szakasza, mikor Völner Pállal szemben felmerült a gyanú. Lehet, hogy az ügynek ez a része mindössze néhány napos.
hvg360: Állítólag nem az. Egy, az ügyet ismerő forrásunk már jóval korábban hallotta Völner érintettségét is.