Szeretettel Erdélyből: A medvét nem lehet megkérni, hogy csak táncoljon a hóban

Világos, hogy van, amelyik medvét ki kell lőni. De ne a kilövés legyen az azonnali válaszunk, az egyetemes gyógymód mindenre, írja szerzőnk.

  • Demény Péter Demény Péter
Szeretettel Erdélyből: A medvét nem lehet megkérni, hogy csak táncoljon a hóban

„Mesébe illően havazik nálunk! Felétek milyen idő van?”

– ezzel a felirattal jelent meg egy videó a Medveles Erdélyben Facebook-oldalon. Azon tűnődöm, hogy mégiscsak kétlelkűek vagyunk: egyfelől szeretjük a „macit”, aki a hóban hömpölyög, másfelől gyűlöljük és meg akarjuk ölni. Ez utóbbit ráadásul leginkább a társadalomnak az a része, amelyik konzervatív, és szívesen ismételgeti minduntalan: természetesnek kell lenni, természetesen kell viselkedni, vegyünk példát a természetről.

De ha már a természetről van szó: a medve nem árnyal, nem filozófus semmilyen irányban. Amikor havazik, élvezi, amikor ennie kell, eszik. Nem tud a Corába menni, hát úgy eszik, ahol tud.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.