Csak most kezdi kihasználni az ipar az 5G-t, de már ajánlott készülnie az elképesztő gyorsaságú 6G-s adatátvitelre

Miközben a negyedik ipari forradalmat jelentő 5G több mint fél évtizede elérhető, az iparban csak most kezd felfutni a technológia. A segítségével hatékonyabb lehet a gyártás, amit a 6G érkezése tovább pörget.

  • hvg360

Iparági becslések szerint 2035-re 13,2 ezermilliárd dollárral járulhatnak hozzá az 5G-hálózatok a globális GDP-hez. Miközben a technológia 2019 után – a Huawei Mate 20X 5G és a Samsung Galaxy S10 5G megjelenésével – az infokommunikációs eszközök piacát rövid idő alatt meghódította, az iparban jósolt paradigmaváltás még csak most mutatja meg magát.

A pekingi ipari és információtechnológiai minisztérium nemrég nagyszabású tervet jelentett be, hogy felpörgesse az ország egyébként sem lassú iparát. A tervek szerint a következő két évben mintegy tízezer, 5G-re épülő gyárat – két és félszer annyit, mint az elmúlt hat évben összesen –, valamint legalább húsz kísérleti várost építenének meg. Az a cél, hogy 2027-re széles körben integrálják az 5G ipari változatát a kínai gazdaság kulcsfontosságú ágazataiba, lefedve a hálózati infrastruktúrát, a technológiai termékeket, az integrált alkalmazásokat, az ipari ökoszisztémákat és a közszolgáltatásokat.

A távol-keleti gazdaságban eddig nagyjából négyezer olyan gyárat építettek fel, amelyek 5G-t használnak, ezek közül hétszázat minősítettek „magas szintű 5G-gyárnak”. Emellett több mint 17 ezer, 5G-re épülő ipari projekt működik, amelyek valamennyi fontos ipari ágazatot lefednek.

A versenyben az USA sem akar lemaradni.

Hozzászólások