Fegyvernek, erőszaknak, fegyveres szónokoknak nincs helyük a közéletben – írta közösségi oldalán Orbán Viktor kormányfő szeptember közepén, miután azzal vádolták Ruszin-Szendi Romulusz egykori vezérkari főnököt, a Tisza Párt tanácsadóját, hogy pulóvere alá rejtett pisztollyal tartott fórumot. Az ügyben a rendőrség szabálysértési előkészítő eljárást indított, mivel a gyülekezési törvény szerint nyilvános gyűlésen senki sem jelenhet meg úgy, hogy fegyver van nála. Még akkor sem, ha annak viselésére egyébként engedélye van – ahogy például Ruszin-Szendinek volt.
Bár a „fegyverbotrány” dagasztásába a kormányfő is beszállt, tévedés lenne azt feltételezni, hogy a kormány általánosságban is ellenzi, hogy civilek kezén lőfegyver legyen.