Az első női canterburyi érsek ápolónő volt, most az anglikán egyház gyógyításában segíthet

Története talán legsúlyosabb válságát éli az anglikán Angol Egyház, amelynek élére nemrég az első alkalommal választottak nőt. Sarah Mullally canterburyi érseknek az eltussolt papi zaklatások ügyét, a konzervatívok és a liberálisok viszályát is kezelnie kell.

Háromszor kopogott a pásztorbotjával a canterburyi katedrális nyugati ajtaján Sarah Mullally, bebocsátást kérve, amire az épületen belül lévő iskolás gyerekek adtak neki engedélyt. Ezzel az évszázados aktussal kezdődött az a ceremónia, amellyel felszentelték az Angol Egyház (Church of England) 106. vezetőjévé Mullallyt, aki 105 férfit követ nőként.

https://hvg.hu/elet/20251003_A-tortenelem-soran-eloszor-valasztottak-noi-vezeto-az-anglikan-egyhaz-elere

Az eseményen az egyházfő brit uralkodót, III. Károlyt a legidősebb fia és trónörököse, Vilmos walesi herceg és a felesége, Katalin képviselte, s az előírásoknak megfelelően ott volt Keir Starmer miniszterelnök is. Mullally érsekké szentelését

azért időzítették március 25-ére, mert az az angyali üdvözlet ünnepnapja,

amikor Gábor arkangyal hírül adta Máriának, hogy a méhében megfogant Jézus.

Hozzászólások