Kié lesz Visegrád Orbán után?

Visszatalálhat-e a V4 Havel, Wałęsa és Göncz eredeti Európa-víziójához, vagy megmarad a „kompország” politikai örökségének?

  • Balog Beáta

Visegrád olyan, mint egy régi képkeret, amelyet néhány évre felvittek a padlásra. A magyar gondnoka, akire ideiglenesen rábízták, megpróbálta lecserélni benne Václav Havel, Lech Wałęsa és Göncz Árpád portréját a saját festményére. Ahelyett, hogy visszavezette volna a régiót Európa szívébe, a sikeres demokráciák közé, Visegrád lett a bot a küllők, Moszkva és Brüsszel között. Visegrád lett az eszköz ahhoz, hogy nyitva maradjon az ajtó a Kreml előtt. Visegrád nyújtott kezet a Putyin-rezsim elleni szankciók vétójához.

Ez a térség lett egy új európai identitás keltetője, olyané, amelyet nem zavar sem a korrupció, sem az intézmények leépítése, amíg mindezt szuverenitásnak nevezik.

https://hvg.hu/velemeny/20160125_Uj_Visegrad_onkent_vallalt_elszigetelodes

Hozzászólások