Ha jól értelmezem a Z-gen forradalmainak üzenetét, a huszonévesek nem akarják feltétlenül kivárni, hogy a szadoszenilitás utolsó pillanatáig hatalomban maradó vezetőik felvegyék a néhai nevet, hanem szeretnének még aktív korukban a hatalom közelébe jutni, amire forradalom nélkül nem lenne semmi esélyük. Nem túl régen Leonyid Brezsnyev, a Szovjetunió pártfőtitkára addig őrizte pozícióját, ameddig még minimális életjeleket mutatott, sőt emberei még kitömve is az emelvényre cipelték, hogy a győzelem napi díszszemle zavartalanul lebonyolódjon, különös tekintettel a nukleáris robbanófejekkel is ellátható CC-20-as rakétákra.
Itt a periféria centrumában tehát nem ördögtől való azon gondolkozni, hogy milyen törvénnyel érdemes elejét venni a lélegeztetőgépek kormányzásának, és ennek módja lehet a ciklusok mérséklése, azaz 2-ben maximalizálása, bár ez – ha jól tévedek – nem akadálya egy 92 éves miniszterelnök önfeledt és minden bizonnyal gyümölcsöző kormányzásának 100 éves koráig, de legalább kicsit felgyorsítja a váltást, elfogadottá és elkerülhetetlené teszi, hogy a pályázó elgondolkodjon azon is, hogy mit fog csinálni utána, azaz jó darabig abban az országban kell majd élnie, amit alkotott.
https://hvg.hu/itthon/20260622_sulyok-tamas-koztarsasagi-elnok-eltavolitas-alaptorveny-modositas-magyar-peter-parlament