Bicsérdi Ádám Sport

Meglepetés a jégesőben, fordulat az utolsó percben - ez volt az Eb 7. napja

Történelmi győzelem, és az utolsó pillanatban eldőlő meccs is jutott a labdarúgó-Eb csütörtöki játéknapjára. A brit párviadalt az angolok nyerték egy fordulatos meccsen, ahol a 93. percben lőtt gól döntött Wales ellen. Aztán Észak-Írország csapata szolgáltatta a nap meglepetését, miután a jégeső miatt félbeszakított meccsen 2-0-ra nyertek az ukránok ellen. A német-lengyel rangadón pedig megszületett a torna első gól nélküli döntetlenje.

Nem bírt egymással a lengyel és a német csapat, 0-0 a vége

Ma végre eljött a rangadók napja az Eb-n. Az érzelmektől túlfűtött Anglia-Wales meccsen Sturridge a hosszabbítás perceiben lőtt győztes gólt, így lett 2-1 az angoloknak. Délután az első körben vereséget szenvedő csapatok, az ukránok és az északírek mérkőztek, és a jégesővel tarkított meccsen végül a zöldek örülhettek a 2-0-ás győzelemnek. Este a lengyel válogatott játszott izgalmas gól nélküli döntetlent a nagy esélyes németekkel.