#Balassagyarmati Fegyház és Börtön

A meseautó defektje, avagy Orbániában nincs mese - börtönvilág Magyarországon
 

A meseautó defektje, avagy Orbániában nincs mese - börtönvilág Magyarországon

Az emberek az embertelenségtől lesznek jobbak. Ezen a meggyőződésen alapul a mostani büntetőpolitikai kurzus. Ezért tiltották ki a jogszerűbb és emberibb börtönviszonyokért tevékenykedő civileket a börtönökből, ezért számolták föl a börtönrádiót, ezért tiltották el a beszélőkön a közvetlen érintkezéstől, a puszitól, öleléstől a rabokat és párjaikat, gyerekeiket, és ezért nincs mese a börtönben. A balassagyarmati műintézményben hét éven át működött a Mesekör. Nagyidős nehézfiúk alkottak és adtak elő mesejátékokat gyerekeiknek, szeretteiknek és egymásnak a börtönkápolnában.

Révész Sándor Révész Sándor

 

"Szeretnék jelen lenni a kisfiam életében"

Magyarországon körülbelül 40 ezer gyermek van, akinek valamelyik szülője börtönben ül. Nemcsak azt kell végigasszisztálniuk, ahogy szétesik a családjuk, hanem napi szinten vannak kitéve a börtönviselt szülő miatti megbélyegzésnek, kitaszítottságnak. A balassagyarmati börtönprogram egy kis normalitást igyekszik csempészni a családi viszonyokba – színjátszással.

Zalavári Noémi Zalavári Noémi



Ha egy embert megmentünk az újabb börtöntől, az már nagyon jó
 

Ha egy embert megmentünk az újabb börtöntől, az már nagyon jó

Az átlagember először halálra ítélné azt, aki bűncselekményt követ el, majd sajnálni kezdi, amikor bekerül a börtönbe, de ha tévé is van esetleg a cellában, akkor megint felháborodik. A Balassagyarmati Fegyház és Börtönben viszont úgy gondolják, esélyt adnak az elítélteknek, hogy a társadalomba ne bűnözőként menjenek vissza. Feldmár intézetes Mesekör, előadás a gyerekeknek, zenélés a falunapon, csoportterápia a szabadulás előtt. Interjú Budai István börtönparancsnokkal.

Neizer Anita Neizer Anita