Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az M87 nevű szupermasszív fekete lyukról egy grönlandi teleszkóp bevonásával sikerült újabb felvételt készíteni, ami minden eddiginél élesebbre sikerült.
A megfigyelések szerint a Földtől 54 millió fényévre lévő szupermasszív fekete lyuknak olyan erős mágneses mezője van, hogy meggátolja, hogy az anyag áthaladjon az eseményhorizonton.
Az Eseményhorizont Távcső (EHT) képességeit mutatja, hogy általa sikerült bemutatni az első felvételt egy fekete lyukról. De a berendezés nem csak erre jó.
Feltehetően egy fekete lyukakkal kapcsolatos felfedezésről számolnak be néhány napon belül az Európai Déli Obszervatórium szakemberei. A nagyszabású eseménynek külön sajtókonferenciát szentelnek, és ha minden jól alakul, megláthatjuk a világ első fotóját egy fekete lyukról.
Egyelőre várni kell a világ első fekete lyukról készíett fotójára, egy izgalmas aprósággal azonban ismét közelebb kerültünk a világegyetem különös jelenségeinek megismeréséhez.
Az asztrofizikusok jelenleg is azon dolgoznak, hogy nyolc teleszkóp adatit dolgozzák fel, majd ezeket egyesítve – a jelenleg látható sok grafika után – megalkossák emberiség történetének első, fekete lyukról készített fényképét.
A világ 10 különböző pontján lévő rádióteleszkópot hangoltak össze a kutatók, hogy lefotózzák azt, amit még sosem láthatott az ember. A Tejútrendszer közepén lévő fekete lyuk eseményhorizontja 20 millió kilométer széles, e mögé kellett belátnunk valahogy.