#Fidesz


Két csík: egy előre bejelentett nyilvános vizelés krónikája
 

Két csík: egy előre bejelentett nyilvános vizelés krónikája

Az igazán várt látványosság elmaradt Szombathelyen: Lazáry Viktor, a kokainfogyasztással vádolt fideszes alpolgármester nem a kamerák kereszttüzében vizelt bele a papírpohárba, hogy mintát adjon a városi kórház főorvosának. Esemény így is volt, sőt az alpolgármester egy hónapon át hetente vizel majd, bár ez nem mérvadó, az meg már a helyszínen kiderült, más vizsgálatra pedig nem hajlandó.

hvg.hu hvg.hu

A Jobbik markában vergődik a Fidesz Ózdon
 

A Jobbik markában vergődik a Fidesz Ózdon

Ózd város vezetői letették a Jobbiknak a nagy esküt, hogy soha az életben nem próbálkoznak még egyszer roma kulturális központ Ózdra telepítésével, így az ügyben kiírandó népszavazás okafogyottá vált, bár még nem biztos, hogy elmarad a referendum. Az ózdi közgyűlés érvényt szerzett annak a közkutakról hozott önkormányzatai határozatnak, amivel nyáron a nemzetközi sajtó figyelmét is a városra irányították.


Félelem és
 

Félelem és "szabotázs" bénítja a reformokkal megcsúszó kormányt

Rettegnek attól a kormánypolitikusok, hogy megcsúszott reformok miatt a minisztériumi tisztviselők sokat hibáznak majd a kampányban. Az apparátus viszont attól fél, hogy a politikusok diktálta rohamtempó miatt megúszhatatlanok a bakik, a felelősség pedig az ő nyakukba hullik. Kölcsönös félelmek bénítják az erőteljesen központosított kormányzat működését fél évvel a választások előtt. Lázár János már tavasszal arról beszélt lapunknak, 500-600 ember akadályozza meg az apparátusban hatékonyan a Fidesz országátalakító tevékenységét. A türelmetlenséget jelzi, hogy miniszteri biztost ültettek a Klik nyakába.

MLF MLF


Egy bajai szavazókört kellett megtolni a Fidesz-győzelemhez
 

Egy bajai szavazókört kellett megtolni a Fidesz-győzelemhez

A Baja környéki tanyavilágból érkező szavazók segítették győzelemhez vasárnap a Fidesz jelöltjét, a részletes szavazóköri eredmények ezt egyértelműen megmutatják. A választáson alulmaradt ellenzéki pártok szerint csalás történt, mivel autóval szállították a helyi romákat, és a nevezetes szavazókör részvételi adatai valóban kiemelkedőek lettek. A cigány szavazók toborzásának nagy hagyományai vannak Magyarországon, nem ez volt az első választás, amit így nyert meg valaki.

hvg.hu hvg.hu