Ügynökakták: az LMP lefutja a tizenhatodik kört is
Az LMP szerint egy diktatúra titkaira nem lehet demokráciát építeni, és az ellenzéki párt eltökélt abban, hogy az elmúlt rendszer összes piszkos titka kiderüljön.
Az LMP szerint egy diktatúra titkaira nem lehet demokráciát építeni, és az ellenzéki párt eltökélt abban, hogy az elmúlt rendszer összes piszkos titka kiderüljön.
Az LMP úgy hallotta, hogy egy időben működtetett stúdiót Magyarországon az RT, vagyis a Russia Today, az orosz állami propagandatévé, bár a társaság nemrég hivatalosan is cáfolta, hogy magyar adást akarna indítani.
Vannak még tartalékok a Pharaon-ügyben: hét másik személy is magyar állampolgárságot kért Pharaonnal egy időben – Demeter Márta mindennek utána fog menni. Az LMP politikusa a Heti Válasznak beszélt a Németh Szilárd-féle szexista beszólásról, és az eljövendő Szél-kormányról.
A heti parlamenti ülés legindulatosabb felszólalása eddig Hadházy Ákos LMP-s társelnöké volt.
Simicskával személyesen még nem tudtak beszélni, de talán olvasta az elképzelést – derült ki a Független Kisgazdapárt alelnökének nyilatkozatából.
Az LMP országgyűlési képviselője nem vehet részt a parlament nemzetbiztonsági bizottságának csütörtöki ülésén, ugyanis a bizottság fideszes többsége indoklás nélkül kizárta onnan.
A Fidesz szerint az LMP teljes mellszélességgel támogatja a "Soros-tervet", az ellenzéki párt európai parlamenti képviselője ugyanis eddig minden ahhoz kapcsolódó döntést támogatott Brüsszelben.
A párt szerint hűtlen kezelésről van szó.
Az LMP miniszterelnök-jelöltje szerint Európa iszonyatosan gyorsan száguld az okos forradalom szárnyain, miközben itthon Orbán Viktor megközelítései felett eljárt az idő.
Megtagadta a Vágó Gábor volt LMP-s országgyűlési képviselő által benyújtott népszavazási kérdések hitelesítését csütörtöki ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).
Megállíthatatlan a Fidesz, miközben az MSZP-t nem rázta meg Botka távozása. Erősödik Gyurcsány és az LMP is, a Momentum nagyon messze a parlamentbe jutástól.
Abban sem volt egyetértés a két párt között, volt-e a vitának fix időpontja vagy sem.
Az Alkotmánybíróság szerint a mostani szabályok nem nyújtanak az állami tulajdonnal azonos szintű védelmet a magántulajdonba kerülő Natura 2000-es földeknek. A parlamentnek június 30-ig kell pótolnia a jogszabályi hiányosságokat.
Tud győzni ma bárki más a választásokon a Fideszen kívül? Tud – állítja a Jobbik, az LMP és a Momentum képviselője is. Akkor, ha ők győznek. Kiderült, mi a közös a Soros-tervben és a baloldali összefogásban.
Röntgengépek, CT berendezések, lélegeztetőgépek, laborműszerek és egyéb orvosi eszközök beszerzésére írt ki három közbeszerzési pályázatot az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) az elmúlt hónapokban, a Közbeszerzési Döntőbizottság azonban mindegyikben talált valamilyen szabálytalanságot.
A párt elnökségi tagja, Ungár Péter elárulta, hogy pénteken be is nyújtották a kérdéseket a Nemzeti Választási Irodához.
Érdekes módon az MSZP szavazói közül gondolják így a legtöbben.
Az MSZP hétfőn közölte, a jövőben nem támogat semmilyen vitanapot. Miután most pont az LMP szervezett volna egyet, a pártban úgy érzik, ez a velük szembeni kicsinyes bosszú. Nincs minden veszve, az MSZP nélkül is lehetnek elegen. Ugyanakkor a mozgástér szűkös.
A Közös Ország Mozgalom szervezésében több ellenzéki párt, a Demokratikus Koalíció, az Együtt, a Liberálisok, a Modern Magyarország Mozgalom, a Momentum Mozgalom, a Magyar Szocialista Párt, a Párbeszéd Magyarországért és a civil szféra prominensei követelték volna együtt az igazságtalanságok és az ezekért felelős túlhatalom felszámolását, de menet közben több párt kihátrált a közös demonstrálásból.
Nem volt fegyelmi vétség, ezért nem lesznek következményei Ungár Péter emlékezetes nyári ügyének, amikor a Momentum fesztiválján többekkel botrányosan viselkedett – tudta meg a hvg.hu. Az LMP fegyelmi tanácsa vasárnap hallgatta meg elnökségi tagját a történtekről, majd felmentették.