Milyen semmisségi törvények vannak hatályban Magyarországon?
Az elmúlt hónapokban megannyi szó esett a Balsai István nevével fémjelzett semmisségi törvényről, azonban ma Magyarországon nem csak ez az egy semmisségi törvény van hatályban.
Az elmúlt hónapokban megannyi szó esett a Balsai István nevével fémjelzett semmisségi törvényről, azonban ma Magyarországon nem csak ez az egy semmisségi törvény van hatályban.
Az Országgyűlés hétfőn egyszerre fogadta el az alkotmányozási időszak valamennyi plenáris ülésének napirendjét.
A Jobbik szerint sokszor egymástól "ideológiailag távol álló" pártok között is létrejön a szavazathelyettesítés a bizottságokban, ami a választópolgárok alaptörvényben rögzített jogát is sérti.
Továbbra sem áll kötélnek az MSZP és az LMP: noha a Fidesz és KDNP frakciók március 14-én benyújtották az ország alaptörvényének tervezetét az Országgyűléshez, annak jövő héten kezdődő vitájában nem kívánnak részt venni. De vajon a döntésük megalapozott? - tette fel a kérdést Nagy Attila Tibor politikai elemző a Méltányosság-blogon.
Az Opten csütörtöki közleménye szerint "az életüktől és szabadságuktól politikai okból jogtalanul megfosztottak kárpótlásáról szóló törvényben meghatározott határidők ismételt megnyitásáról és a kárpótlás lezárásáról" szóló törvényről van szó.Ebben a jogszabályban módosította a parlament azt a szövegrészt, amely 2007. óta már ott sem volt.
Pintér Sándor válaszolt az MSZP-s Harangozó Tamásnak, aki amiatt írt a belügyminiszternek, hogy Vona Gábor Jobbik-elnök gárdamellényben jelent meg a parlamentben.
Az Országgyűlés szerdán július 1-ig meghosszabbította a kilakoltatási moratóriumot a lakáshitel-tartozások adósai számára. A képviselők 267 igen szavazattal, 29 nem ellenében és 4 tartózkodás mellett fogadták el a bírósági végrehajtásról szóló törvény ezt szabályozó módosítását.
Az agrárágazatban nem vállalkozóként működő gazdálkodók is részesülhetnek a Széchenyi Kártya Program által biztosított támogatásokból az Országgyűlés szerdai döntése alapján.
Az Országgyűlés szerdai felhatalmazásával a kormány az idén az eredetileg tervezett céltól eltérő kiadásokra is fordíthatja a költségvetés fejezeti kezelésű előirányzatait. Az államháztartási és a költségvetési törvény Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter által kezdeményezett módosításai a Stabilitási Alap létrehozásához kapcsolódóan takarékoskodásra intik a parlament által felügyelt gazdálkodású intézményeket is.
A kormány támogatja azt a képviselői indítványt, amely módosítaná a táppénzkiszámítás jelenlegi szabályozását - közölte Nagy Anna kormányszóvivő a kabinet szerdai ülése után.
Április 15-én lép hatályba az energetikai tárgyú törvény azon passzusa, amely hatósági árassá teszi a távhőt - az erről szóló zárószavazás előtti módosító indítványt szerdán nyújtotta be a parlamentnek a nemzeti fejlesztési miniszter.
Politikai vitanapot kezdeményez az LMP a lakáshitelezés helyzetéről - jelentette be szerdai, Ertsey Katalinnal közös parlamenti sajtótájékoztatóján Scheiring Gábor.
Benyújtotta azt a zárószavazás előtti módosító indítványt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, amely kiveszi a kötelező átvételi rendszerből a kapcsolt villamosenergia-termelést.
Felére csökkentené a táppénz napi összegének lehetséges maximumát az a zárószavazás előtti módosító javaslat, amelyet az államháztartási törvényhez nyújtott be a fideszes Dancsó József szerdán.
A Fidesz azt szeretné, ha a parlament a házszabálytól eltérve március 16-án szavazna a kérdésről.
Gulyás Gergely fideszes országgyűlési képviselő, aki most az alkotmányozási folyamat egyik befolyásos szereplője, korábban még határozottan kiállt az alkotmány 1989-90-es változata, illetve az akkori rendszerváltozáskor létrejött politikai rendszer mellett - olvasható a Méltányosság-blogon.
A villamos energia végfelhasználói ára nem csökkenthető drasztikusan a hővel kapcsoltan termelt áram támogatott árának megszüntetésével – jelentette ki Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium klíma- és energiaügyekért felelős államtitkára az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottságának ülésén szerdán Budapesten.
Az Alkotmánybíróság szerint az Országgyűlés mulasztásban megnyilvánuló alkotmányellenes helyzetet idézett elő azzal, hogy nem alkotta meg azokat a különös törvényi rendelkezéseket, amelyek alapján az ügyész – az alaptörvénynek megfelelően – törvényességi felügyeletet gyakorolhat az egyesületek felett - derül ki az Ab keddi, a testület honlapján olvasható döntéséből.
A Parlament félemeletén, tiltott helyen dohányzó fideszes képviselőt, Kerényi Jánost arról kérdeztük, hogy megszavazza-e a dohányzásellenes törvény szigorítását. De ez még nem minden.
Az összes képviselő kétharmadának támogatásához kötött passzusokat 262 igennel és 43 nemmel, a jelenlévők kétharmadának támogatásához kötött részeket pedig 263 igen és 43 tartózkodó szavazat mellett fogadta el az Országgyűlés.