Vegyi fegyvert vethettek be Szíriában
A szíriai ellenzék szerint a kormányerők vegyi fegyvert vettek be a lázadók ellen.
A szíriai ellenzék szerint a kormányerők vegyi fegyvert vettek be a lázadók ellen.
Lemondott tisztségéről Ahmed Moáz el-Hatíb, a fő szíriai ellenzéki szervezet, a Szíriai Ellenzéki Koalíció (SZNK) vezetője, amely testületet több tucat ország és nemzetközi szervezet a szíriai nép törvényes képviselőjének ismer el.
Az izraeli hadsereg megsemmisített vasárnap egy szíriai katonai állást a Golán-fennsík szíriai oldalán, válaszul az abból az irányból érkező lövésekre - írta a Jediót Ahronót című izraeli napilap honlapján.
Egy ismert szunnita vallási méltóság és 15 másik ember halt meg csütörtökön egy damaszkuszi mecsetben, ahol felrobbantotta magát egy öngyilkos merénylő – jelentette a szíriai televízió.
Az ENSZ a szíriai kormány kérésére vizsgálatot indít a felkelők állítólagos vegyifegyver-támadásának ügyében – jelentette be a világszervezet főtitkára, Ban Ki Mun csütörtökön. Ban Ki Mun szerint a "vizsgálat arra az incidensre irányul, amelyre a szíriai kormány hívta fel a figyelmét".
Franciaország, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok arra kérik Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárt, hogy küldjön vizsgálóbizottságot Szíriába az állítólagos vegyifegyver-használat ügyében - közölték szerdán diplomaták.
Az EP liberális frakciójának vezetője szerint Szíria az uniós külpolitika, Ciprus az európolitika kudarca. Magyarország pedig arra szolgál bizonyítékul, hogy egy olyan unióban, amelyben minden tagnak vétójoga van, nem lehet fenntartani az európai demokratikus elveket és értékeket.
Katonai műveletek forgatókönyvét írja több NATO-tagország, hogy véget lehessen vetni a szíriai polgárháborúnak - közölte kedden az Európában állomásozó amerikai erők legmagasabb rangú parancsnoka a washingtoni szenátus fegyveres erők bizottságában tartott meghallgatáson.
"Megerősítette" a kormánypárti sajtóban megjelent híreket kedden a szíriai tájékoztatási miniszter arról, hogy vegyi anyagot tartalmazó rakétát vetettek be a felkelők Aleppó közelében.
Nem látszik a szíriai konfliktus vége, és ha a nemzetközi közösség nem avatkozik be, annak "nagyon nagy ára lesz" – mondta egy kedden sugárzott interjúban Tony Blair. A volt munkáspárti brit miniszterelnök az iraki háború kezdetének 10. évfordulója alkalmából adott interjút a BBC-nek.
Az Aleppótól nyugatra fekvő Han al-Aszal település térségében történt támadásban tizenöten haltak meg a hírek szerint.
Az Egyesült Államoknak nincs kifogása az ellen, hogy több európai állam az Aszad-rezsim ellen harcoló szíriai felkelők felfegyverzését szorgalmazza - jelentette ki hétfőn John Kerry amerikai külügyminiszter.
Első ízben támadta a libanoni határt hétfőn a szíriai légierő – állította egy libanoni katonai forrás.
Aviv Kohávi, az izraeli katonai hírszerzés főnöke Irán és a Hezbollah szíriai katonai terjeszkedéséről beszélt csütörtökön, a Herclijában évente megrendezett, a térség helyzetét értékelő konferencián.
A török hatóságok őrizetbe vettek négy szíriait és egy törököt az egyik török-szír határátkelőnél egy hónapja elkövetett pokolgépes merénylet ügyében - jelentette be hétfőn Ankarában Muammer Güler belügyminiszter.
Megszökött a szíriai lázadóktól Anhar Kocsnyeva ukrán újságírónő, akit még tavaly októberben ejtettek túszul – adta hírül hétfőn az ukrán és az orosz média.
Az izraeli hadsereg teljes harckészültségbe helyezte a Golán-fennsíkon állomásozó egységeit a szíriai felkelők térségbeli akciói miatt.
Csapásokat mért a szíriai légierő vasárnap Homsz Bab Amr nevű negyedére, ahol aznap hajnalban meglepetésszerű támadást indítottak a lázadók a kormányerők ellen - közölte az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH).
A szétlőtt házakból ellenséges mesterlövészek kémlelnek, van hogy naponta 70 civil is áldozatul esik az orvul leadott lövéseknek. A lázadók összetákolt fegyvereinek ropogására a kormányerők tankjai és vadászbombázói válaszolnak. Bielik István képriportja Szíriából, ahol már a második éve tart a polgárháború.
Ankarai sajtótájékoztatóján António Guterres, az ENSZ menekültügyi főbiztosa figyelmeztetett.