Nagy bajban az építőipar, rengeteg szakember hagyja el a pályát
Az építőipar kivérzett, rengeteg szakember hagyta el a pályát - állítólag.
Az építőipar kivérzett, rengeteg szakember hagyta el a pályát - állítólag.
Nyelvtudás és kellő gyakorlat nélkül csak a legalacsonyabb pozíciójú állásokban reménykedhetnek a munkát keresők - írja a szoljon.hu.
A napokban publikálta a Manpower a friss felmérését, amiben többek között megvizsgálták, mi most a tíz hiányszakma Magyarországon. A cég szakértője, Fülöp Zsuzsa mondta el, mi az oka, hogy az egyes munkakörökhöz miért nehéz itthon tehetséges, képzett szakembert találni.
Nagyon keresettek a magyar dolgozók Ausztriában – számolt be a Magyar Nemzet Online.
Vannak olyan támogatások, amiket a pályakezdők vagy a kismamák is igénybe vehetnek. A hír24.hu összeállítása.
A közelmúltban hozták nyilvánosságra azt a listát, amely többek között tartalmazza a 2013-ra meghatározott egészségügyi hiányszakmákat valamennyi megyében. A hiányterületek között szerepel a neurológia, a gyermekfogászat és meglepő módon a pszichiátria is - írta a Magyar Hírlap.
Magyar és szlovák munkanélkülieket képeznek hiányszakmákra. Mindkét országban tanfolyamokat indítanak, állásbörzéket szerveznek és kétnyelvű internetes oldalt hoznak létre.
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat friss felmérése szerint 2013-ban várhatóan a legnagyobb mértékben az egyéb termék-összeszerelő, a gépészmérnök, a lakatos, a forgácsoló és a villamosberendezés-összeszerelő foglalkozások köre lehet a legkeresettebb.
Nem egyedi jelenség, hogy míg egyes területeken túlképzés és túljelentkezés van, addig más szaktudású dolgozókért szinte két kézzel kapkodnak a munkaadók.
A Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint Magyarországon ma az egészségügy minden szegmense hiányszakma; Éger István csütörtökön Debrecenben kifejtette, hogy bizonyos területeken az orvoshiány már a műtétek sikerességét is rontja.