Nem tágít a köd, lehangoló lesz az idő
Szürke, lehangoló idő lesz a héten, sok helyen sűrű, tartós köd is előfordul majd.
Szürke, lehangoló idő lesz a héten, sok helyen sűrű, tartós köd is előfordul majd.
Kis odafigyeléssel ellenáll a tető a téli viharoknak, a szükséges kisebb javítások még könnyen elvégezhetőek, ha másért nem, a biztonság miatt nagyon érdemes szem előtt tartani az ingatlan tetőszerkezetének állapotát.
Szürke napok jönnek az időjárásban: nem süt ki a nap, csapadék egyelőre nem várható, de néhol megélénkülhet a szél. Éjjel már fagyhat, péntek éjszaka akár -3 fokig is süllyedhet a hőmérséklet.
A hét első felében enyhe napjaink lesznek, szerdától változékonyabbá válik az időjárás, péntektől pedig markánsabb lehűlés várható.
Figyelmeztető előrejelzést adott ki szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) a tartós, sűrű köd miatt.
Pénteken is tart a frontmentes időjárás, de humánmeteorológiai szempontból egyre veszélyesebbé válik ez az időszak.
Pénteken és egész hétvégén borús, felhős időre számíthatunk, a legmagasabb hőmérséklet 7-10 fok körül alakul.
A hétvégén több helyen is 10 fok körül alakulnak a maximumok, de napsütés helyett továbbra is jellemzően borult lesz az ég, folytatódik a párás, ködös idő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön kiadott országos, középtávú előrejelzéséből.
Csütörtökön sem érkezik front, azonban a nyirkos idő többfelé okozhat különféle humánmeteorológiai panaszokat.
Ködös, csendes, hűvös idő várható csürtötökön, ám fagypont alá éjjel is csak néhol süllyed a hőmérséklet - áll az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésében.
Szerdán is eseménytelen időben lesz részünk, front nem érkezik. A hosszabb ideje nyugalomba jutott légtömegben emelkedik a szennyezőanyagok koncentrációja.
Figyelmeztetést adott ki kedd estére és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) a tartós, sűrű köd miatt. Ferihegyen kedd este több repülőgép sem tudott leszállni a köd miatt.
Kedden sem várható markáns humánmeteorológiai hatás, frontmentes időre számíthatunk, azonban egyre nagyobb területen növekszik a fényszegény időszak hossza. A levegőminőség tovább romlik.
Számottevő csapadék nem lesz kedden, a várható legmagasabb hőmérséklet 10 fok körül alakul.
Folytatódik a frontmentes időszak, amit érdemes kihasználni a szervezet ellenálló-képességének erősítésére - javasolja a Meteoklinika.
Egész héten borús, párás időre számíthatunk, néha gyengébb esőzésekkel.
Hétfő estig a Kárpát-medencében döntően a keleti magasnyomás hatása érvényesül; borult és napos helyek egyaránt lesznek térségünkben.
Pénteken fronthatás nem érvényesül, ám borús, nyirkos idő rontja a közérzetet. A napokban jelentősen emelkedhet a légszennyezettség.