Sass Sylvia operaénekesnő 60 éves
Július 12-én lesz 60 éves Sass Sylvia Liszt-díjas operaénekesnő, érdemes művész.
Július 12-én lesz 60 éves Sass Sylvia Liszt-díjas operaénekesnő, érdemes művész.
„Sokkal egyszerűbb zenélni, mint filmet rendezni. Ha választanom kellene, az utóbbit áldoznám fel” – állítja a HVG-nek adott interjúban Emir Kusturica rendező és zenész, aki újabban szalonképtelen politikai nézeteivel sokkol.
Jövő kedden, július 12-én 12 órakor búcsúztatják Petrovics Emil zeneszerzőt Budapesten, a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben. A család azt kéri, hogy Petrovics Emil tisztelői egy szál virággal róják le kegyeletüket a fővárosi búcsúszertartáson. A művész hamvait szűk családi körben Szigligeten helyezik majd örök nyugalomra.
Betűvetés - Könyvaratás címmel nyílt kiállítás szerdán Szegeden a 2011-es Ünnepi Könyvhét előestéjén; a Bába és Társa Kiadó gondozásában eddig megjelent kiadványokból mintegy félezer tekinthető meg a Bálint Sándor Művelődési Házban június 11-ig.
Három nap alatt 854 tétel kerül kalapács alá 180 millió forintos kikiáltási árral a BÁV május 24-én kezdődő művészeti aukcióján, amelynek gazdag és sok műfajú anyagát szerdán mutatták be sajtótájékoztatón.
Megbánta? Nem. Így kezdődik a beszélgetés Sugár János képzőművésszel, akit öt hónap, két évre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt első fokon a bíróság azért, mert 2008 nyarán az éjszaka leple alatt festékszóró sprayjel ráfújta a Kogart épülete előtti járdára, valamint a VAM Design műemléképületének falára egymondatnyi kritikáját: Wash your dirty money with my art, azaz Mosd a piszkos pénzedet a művészetemmel.
Kár szépíteni a dolgot: csúnyán leszerepeltünk. Nem szavaztak ránk, nem tetszett a magyar előadó, nem aratott sikert a magyar dal. Ezen még az sem vátoztat, hogy a felvidéki magyarok Wolf Katira leadott szavazatait a szlovákiai szolgáltató egyszerűen nem továbbította. Jóllehet az énekesnő fellépőruhája kifejezetten előnytelen volt az alakjához, a táncosok ugri-bugri koreográfiáján néha röhögni kellett, a dinamikus dalhoz statikus előadásmód párosult, a kudarcért a legkevésbé a magyar produkció tehető felelőssé.
Id. Markó Károly (1793-1860) a 19. század magyar festészetének egyik legismertebb alakja. Tevékenysége abban az időben indult, amikor Magyarországon még alig nyílt lehetőség művészként a megélhetésre, s noha sikerült az 1820-as évek elején Pesten a legnevesebb támogatókat megnyernie, pályafutását mégis külföldön folytatta. A Nemzeti Galéria május 6-án nyíló és október 2-ig látogatható kiállítása a kezdeti és az Itáliában felívelő karrier állomásain keresztül mutatja be id. Markó Károly művészetét, s ezáltal a korszak európai festészetének egyik legjellegzetesebb vonulatát.