Nemzetközi lapszemle: Még idén durván megugorhat az orosz földgáz ára
Magyarország Törökország felé nyújtózkodik földgázért, Orbán Viktor pedig csúnyán keresztbe tehet a NATO-főtitkári poszt várományosának, Mark Rutténak.
Magyarország Törökország felé nyújtózkodik földgázért, Orbán Viktor pedig csúnyán keresztbe tehet a NATO-főtitkári poszt várományosának, Mark Rutténak.
A nyugati sajtó szerint az ukránok képességeit bőven meghaladja, hogy partra szálljanak a Krímben - anélkül viszont esélytelen az orosz kiűzése az ország területéről.
Kellő fegyverzettel az ukrán fél átvészelheti az idei támadásokat, csapásokat mérhet a Krímre, sőt, akár az orosz állam területére is, megtisztíthatja a Fekete-tengert és felkészülhet az újabb offenzívára.
A Putyint élesen bíráló volt sakkozó szerint itt lenne az alkalom, hogy Joe Biden tartsa a szavát, hiszen három éve, Navalnij bebörtönzése után súlyos következményeket helyezett kilátásba.
Nem Navalnij a rendszer egyetlen áldozata, de ő volt a legbátrabb. A Kreml pont a bátorsága miatt tekintette veszélyesnek. Enélkül ugyanis nem tudott volna utánajárni, hogyan gazdagodott meg a jelenlegi orosz elit.
A francia lap azt írja, a kormányon annyira nagynak tűnik a nyomás, hogy eddig politikailag tétlen csoportok is most érezték meg: tenniük kell valamit.
A civil szervezet hat pontban mutatja be, hogy mi a baj a magyar médiarendszerrel.
Az újságíró szerint a magyar civil társadalom gyenge, így belátható időn belül nincs kiút a rendszerből.
Párhuzamosan azért Tucker Carlsonnak is kiosztanak pár pofont a Putyin-interjú miatt.
Tucker Carlsonnak megadatott, hogy interjút készítsen a világ egyik legveszélyesebb emberével, de elszúrta.
Hatalmas a kavarás néhány hónappal a választások előtt az EP-ben: Manfred Weber lapértesülések szerint megpróbálta átcsábítani az EPP-be Giorgia Melonit, az olasz kormányfőnek viszont egészen más tervei vannak.
Súlyos helyzetbe kerülhet az EU által is sebezhetőnek tartott magyar gazdaság, ha az unió valóra váltja fenyegetését.
Orbán beveti utolsó aduját is a svéd NATO-csatlakozás ügyében, közben pedig egyes elemzők szerint inkább elfoglalná az EU-t, minthogy kilépjen belőle. A Washington Post szemleírója közben rendeződni látja a kínai-amerikai viszonyt, a Guardian helyszíni tudósítója pedig azt fejti ki, miből gondolja, hogy Donald Trump verhető lehet.
Gyorsan változnak az erőviszonyok, főleg azért, mert az Európai Unió központját olyan pártok uralják, amelyek nem adnak kész válaszokat polgáraiknak.
Zajlik Lengyelországban a PiS egykori erődjeinek kipucolása, Timothy Garton Ash szerint pedig herkulesi feladatot kell végrehajtaniuk Donald Tuskéknak.
Az Európai Néppárt vezetője szerint keménynek ígérkezik az a hat hónap, amikor Magyarország lesz az Európai Unió soros elnöke, és csak az nyugtatja, hogy közvetlenül a választások után nem szoktak új szabályozások születni.
A Wall Street Journal szerint további csapásokra lesz szükség ahhoz, hogy féken tudják tartani a jemeni milicistákat. A lap szerint téved, aki óv az eszkalációtól, hiszen az már megtörtént, a kérdés csak az volt, hogy az USA meddig tűri a kereskedelmi hajózás és a saját haditengerészetének veszélyeztetését.
Az Economist értékelése szerint a kínai autók jobbak és olcsóbbak, mint nyugati konkurenciájuk, és nincs miért félnie tőlük a világnak.
Vannak, akik szerint Orbán riasztóbb, mint a Brexit, hiszen távozás helyett próbálja bedönteni a liberális Európa gondolatát, ebben pedig sötét szövetségese Vlagyimir Putyin orosz elnök.
A Politicónak nyilatkozó politológus szerint az Európai Bizottság elveszítette egyik legfőbb ütőkártyáját Orbán Viktorral szemben.