Körmendi menekültügy: megbünteti az állam a makacskodókat
Kiderült, hogy olyan menedékkérőket helyeztek át Bicskéről embertelen körülmények közé, akiknek még tart a menedékkérelmi ügye. Ennyire félnénk a menekültektől?
Kiderült, hogy olyan menedékkérőket helyeztek át Bicskéről embertelen körülmények közé, akiknek még tart a menedékkérelmi ügye. Ennyire félnénk a menekültektől?
Hétfőn hosszú sorokban álltak a menekültek a calais-i tábor gyűjtőpontjánál, amelyet a hatóságok a kiürítéshez kijelöltek: becslések szerint 6400-6500 ember lehetett a város szélén. A területről buszokkal szállították el az embereket az ország különböző pontjain kialakított befogadóközpontokba. A BBC videóján látszik, hogy már az első napon is volt lökdösődés, hétfőn reggel könnygázt is bevetettek egy kisebb ellenszegülésnél, de nagyobb rendbontásról nem érkezett hír. A calais-i Dzsungel kiürítése nagyjából egy hétig tartana; a táborból az evakuálás megkezdése előtt csaknem 200 kiskorút szállítottak át Nagy-Britanniába, ahová a menekültek többsége el akart volna jutni. Kedden egy német lap arról írt, hogy több száz embert vihetnek majd át Németországba, mivel őket korábban ott vették nyilvántartásba.
Johanna Mikl-Leitner osztrák belügyminiszter szerint a sátortáborok létrehozása az utolsó lehetőség a menekültek megvédésére, a helyi vöröskereszt szerint viszont ez a legrosszabb megoldás.
Az egyiptomi rendőrség szerda reggel Kairóban megkezdte a Mohamed Murszi volt elnök visszahelyezését követelő iszlamista tüntetők sátortáborának felszámolását – közölték szemtanúk.
Két évvel a pusztító erejű földrengés után még mindig több mint félmillió ember él sátortáborokban Haitin. A munkaképes lakosság több mint felének nincs munkája és négymilliónál több embert érint az élelmiszerhiány - közölték a karibi ország hatóságai.
Egy évvel a pusztító erejű földrengés után Haitin még mindig több mint 800 ezer ember él sátortáborokban - tudatta vasárnap a genfi központú Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM).