Fokozottan védett erdő lángol Nagykovácsiban
A gyep és az erdő is ég Nagykovácsiban, egy fokozottan védett területen. Az oltást nehezíti az erős szél.
A gyep és az erdő is ég Nagykovácsiban, egy fokozottan védett területen. Az oltást nehezíti az erős szél.
Három megye közel félszáz tűzoltója vett részt annak a nagy kiterjedésű tűznek a megfékezésében, amely tanyákat is veszélyeztetett a Jászberény és Jászfelsőszentgyörgy közelében található Hajta mocsárvilág térségében. A tüzet hétfő hajnalra sikerült megfékezni. Fotók a helyszínről.
Három megye közel félszáz tűzoltója vett részt annak a nagy kiterjedésű tűznek a megfékezésében, amely tanyákat is veszélyeztetett a Jászberény és Jászfelsőszentgyörgy közelében található Hajta mocsárvilág térségében – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője hétfőn kora hajnalban.
Húsz hektáron ég a fenyőerdő a Pilisvörösvárt Csobánkával összekötő út mellett, az utat a tűzoltóság járművei foglalják el – közölte a Pest megyei rendőrség és a katasztrófavédelem csütörtökön kora délután az MTI-vel.
Egyszerre öt helyen dolgoznak a tűzoltók gaz- és avartüzek miatt Budapesten és környékén - közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szerdán.
Teljesen leégett egy rockkocsma szerdán Hatvanban; senki sem sérült meg, de a kár eléri a 30 millió forintot - közölte a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
Húsz hektáron ég avar és nádas a 38-as számú főút mentén, Tiszanagyfalu és Rakamaz között - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője.
Saját házában égett halálra egy rokkant féri Csanádapácán. A rendőrséget a házi gondozók értesítették, akik kedden ebédet vittek a férfinak, de nem tudtak bejutni hozzá.
Két napja, hogy hírt adtunk az erdőbényei Ábrahám pince dűlőiben pusztító tűzről. Szomorúan, de reménykedve, hogy többé nem hallunk ilyesmiről. Mondják, a remény hal meg utoljára, és ez most megtörtént. Maradt a döbbenet, a felháborodás, az érthetetlenség.
Gyorsan megfékezték a tűzoltók a demecseri cérnagyárban hétfőn keletkezett tüzet, senkinek sem esett baja.
Kigyulladt két nádfedeles ház hétfőn Balatongyörökön, a tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre. Az egyik épületben egy holttestet találtak, oltás közben két gázpalack is felrobbant.
Hat gyerek és két felnőtt életét vesztette, amikor szombatra virradóra kigyulladt egy kétszintes ház Nyugat-Virginia állam székvárosában, Charlestonban.
Kigyulladt ma Gianni Annoni olasz szakács Arany János utcai étterme szombat este.
Ideiglenesen vízhatlan fóliával fedték be a nemrég leégett krasznahorkai várat, hogy megvédjék az időjárástól.
Kigyulladt egy kétszintes családi ház Várpalotán - tájékoztatta az MTI-t a Veszprém megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese péntek reggel. A tüzet már eloltották.
Ötven-hatvan hektáron gyulladt ki szárazfű szerdán Hevesaranyos és Szúcs között. A lángok már egy közeli fenyőerdőre is átterjedtek.
Kigyulladt egy nádfedeles családi ház teteje Velencén, a Bence-hegyen kedd este. A tüzet Fejér és Pest megyei tűzoltók oltják.
Nagy kiterjedésű tűz pusztít a Kunhegyes közeli telekhalmi halastavak nádasaiban, a lángok megfékezésén órák óta dolgoznak a tűzoltók - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság hétfő este.
Tűz ütött ki egy szombathelyi panelház kilencedik emeleti lakásában; a lángokat eloltották, senki nem sérült meg - közölte a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese hétfőn.
Senki nem sérült meg, de jelentős anyagi kárt okozott az a tűz, amely egy kétszintes győri társasház földszintjén tört ki hétfő délután - közölte a katasztrófavédelem megyei ügyelete.