A járványelemző szerint még karácsonykor is háromezer körül lesz a fertőzöttek napi száma. Az omikron vírusvariáns pedig a tél végén válhat akut problémává.
Vattay Gábor szerint mindenképpen újra kell oltani a lakosságot, Falus András pedig úgy véli, hogy az ellenanyagszintet is mérni kellene a harmadik dózis beadása előtt. Szlávik János nem javasolja mindenkinek a harmadikat.