A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A héthetes szerecsenmaki-kölyök a Nyíregyházi Állatparkban még kicsit meglepődve figyeli az őt körülvevő világot, de a látogatók már láthatják.
Ritka szerecsenmaki (Eulemur macaco) született a Nyíregyházi Állatparkban. A lengyel származású hím és a luxemburgi nőstény 2014-ben, az Európai Fajmegőrzési Program keretében érkezett a sóstógyógyfürdői látványosságba - tájékoztatta Révészné Petró Zsuzsa, az állatpark sajtóreferense-osztályvezetője kedden az MTI-t.
A 120 napnyi vemhesség után világra jött, jelenleg héthetes kölyöknek eleinte sötét bundája volt, s mivel anyja sokáig rejtette a kíváncsiskodó tekintetek elől, az ivarát sem tudták megállapítani a szakemberek. Az állat egyre gyarapodó barna bundája és a fehér pamacsos füle mára azonban egyértelművé tette, hogy nőstény. A kölyök jelenleg anyatejen él, de fokozatosan elkezdi majd fogyasztani az elsősorban levelekből és gyümölcsből álló táplálékot.
A szerecsenmaki Észak-Madagaszkáron őshonos állat. Érdekessége, hogy a fekete szőrű hím és a barna bundájú, fehér nyakgallért viselő nőstény annyira különbözik egymástól, hogy sokáig külön fajnak hitték őket.
A Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) veszélyeztetett fajokat összesítő vörös listáján sebezhető kategóriában szerepel. Noha alkalmazkodásra képes faj - az érintetlen erdőkön kívül faültetvényeken, valamint erdőfoltos területeken is megél -, élőhelyét az illegális fakitermelés és az orvvadászat folyamatosan csökkenti. A világon jelenleg kétszáz szerecsenmaki él állatkertekben, a nyíregyházi szaporulat az idei harmadik utód Európában.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
Közéjük Charles Leclerc fért be.