szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Arról nem tudni, hogy Tom Hanks vette-e meg.

Elképesztő összegért, 308 ezer dollárért kelt a Prop Store aukcióján a Számkivetett című filmből az a Wilson névre hallgató labda, ami a film főszereplőjének volt a legjobb barátja – írja a BBC.

A 2000-ben készült filmben Tom Hanks egy repülőgép-szerencsétlenség túlélőjét alakítja, aki egyedül él egy szigeten a Csendes-óceán közepén. Hogy józan eszét megőrizze, egy labdához kezd el beszélni, amit a partra vetett csomagok között talál. Végül, amikor elindul egy tutajon a szigetről, elsodorja a víz Wilsont.

Az aukciósház leírása szerint a labda "erősen sérült, festékkel felhordott, kopott, koszos megjelenést kelt". Emellett "sötétbarna-piros arca van", "a teteje fel van tépve, és egy sor dohányszár van belehelyezve, hogy a haj megjelenését utánozza".

Wilsont több mint 1100 darab egyéb filmes emléktárgy mellett értékesítettek, köztük azt a ruhát, amelyet Will Ferrell viselt a 2003-as Elf című filmben. Az 235 ezer dollárért kelt el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!