Jill Biden megkoszorúzta Ján Kuciak emlékművét Szlovákiában

A First Lady Kassára is ellátogat majd.

  • hvg.hu

Szombaton délután, romániai látogatása után Szlovákiába érkezett az Egyesült Államok First Lady-je. 

Jill Bident a szlovák külügyminisztérium vezetője, Ivan Korcoka fogadta a pozsonyi repülőtéren.

Biden első útja a meggyilkolt újságíró, Ján Kuciak és menyasszonya, Martina Kušnírová emlékművéhez vezetett, ahol koszorút helyezett el. Erről az amerikai nagykövetség közölt fotókat:

Jill Biden Pozsony mellett Kassára és az ukrán határ mellett található Felsőnémetibe is ellátogat, kormánytisztviselőkkel, menekültekkel és segélyszervezetekkel találkozik majd.

A First Lady indulását követően Twitter-üzenetben tudatta: azért látogat Romániába és Szlovákiába, hogy az (Amerikában vasárnap ünnepelt) anyák napját ukrán anyák és gyermekek körében töltse, akik "Putyin háborúja" miatt kényszerültek elmenekülni otthonaikból.

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Hozzászólások