A mocsokból a németországi karrierig - mesés fordulatot vett egy mentett magyar kiskutya élete

Saját ürülékében, mocsokban, rövid lánccal a nyakában kellett élnie, ki kellett menteni az előző gazdájától, ma egy német cég reklámállata.

  • hvg.hu

„Mindig örömmel tölt el bennünket, ha egy általunk mentett, és örökbeadott kutya sikertörténetét hallhatjuk, olvashatjuk, és azt megoszthatjuk veletek. Így teszünk most is, hiszen nem akármi történt a mi Jakobunkkal” - kezdi Facebook-bejegyzését az Orosházi Állatvédők - Szikhát Kutyamenhely.

Mint írják, a kutyát, több társával együtt, rendőri segítséggel kellett elkobozni egy Orosháza közeli településről. „A saját ürülékében, mocsokban, rövid lánccal a nyakában kellett élnie, ami mély, fájdalmas sebet ejtett rajta.”

A menhelyre kerülése után hosszú kezeléseken esett át, amik után begyógyultak a sebei. Majd jelentkezett érte egy új gazdi. „Jakob Németországba költözött. Családja nagyon szereti, a gazdi még a munkahelyére is magával viszi. Nálunk ez már eleve szívet melengető, de a legjobb rész most következik” – teszik hozzá.

Jakob gazdája egy kutyakellékeket forgalmazó áruháznál dolgozik, ott pedig annyira megtetszett az amúgy is gyönyörű kutya, hogy idén Jakob (most már: Joshi) a cég reklámarca lesz.

„Mi ez, ha nem egy csoda?” – teszik hozzá.

Hozzászólások