A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Shirel Golan egyike volt a Nova Fesztiválon bulizóknak. A történtek után poszttraumás stressz-szindrómával küzdött.
Holtan találtak a 22. születésnapján egy nőt, aki a tavalyi Nova Fesztiválon történt Hamász-vérengzés egyik túlélője volt. Shirel Golan öngyilkos lett – írja a Daily Mail.
A lap idézte a testvérét, aki elmondta, hogy a nő poszttraumás stressz-szindrómában szenvedett a történtek után, kétszer is kórházban kezelték emiatt. „Ha Izrael gondoskodott volna róla, ez nem történt volna meg. Az állam kétszer is megölte a testvéremet: egyszer tavaly októberben, mentálisan, másodszor pedig ma, a 22. születésnapján, fizikailag” – fogalmazott Eyal Golan.
A fiatal nő a párjával vett részt a fesztiválon, amelyen a Hamász fegyveresei 364 embert öltek meg. Ők ketten órákig bujkáltak, és csak a szerencsén múlt, hogy megmenekültek, majdnem csatlakoztak ugyanis egy 11 embert szállító kocsihoz, amelynek az utasait később megölték vagy túszul ejtették.
A mészárlás utáni hetekben a családja észrevette, hogy Golan a PTSD jeleit mutatja. Testvére szerint semmilyen intézményi segítséget nem kapott, egy civil egyesület foglalkozott csak a hogylétével, amelyet a fesztivál túlélői és az áldozatok hozzátartozói alapítottak.
A családtagjai megpróbáltak róla gondoskodni a maguk eszközeivel: az anyja korengedménnyel nyugdíjba ment, hogy minél többet lehessen mellette. „Az egyetlen alkalom, amikor egyedül hagytuk, az a nap volt, amikor úgy döntött, hogy öngyilkos lesz” – nyilatkozta a nő testvére egy izraeli tévéműsorban. Szerinte ez fel kellene, hogy rázza a döntéshozókat, és tudatosítania kell bennük, hogy igenis van tennivalójuk a túlélők gondozását illetően.
A Daily Mail azt írja, az izraeli jóléti és szociális minisztérium cáfolta, hogy Golan semmilyen segítséget nem kapott tőlük, egyúttal jelezték a túlélőknek, hogy ha érzelmi támogatásra van szükségük, forduljanak a 24 órás forródrótjukhoz.
Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123-as vagy 06 80 820 111-es telefonszámot!
Amennyiben másvalakiért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.