szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A várost megszálló turistákról a Corriere della Sera tett közzé egy riasztó videót.

Megrohamozták Velencét a turisták a karnevál apropóján. A Canal Grande környékén tömegek torlódtak fel, hogy megnézzék az álarcos felvonulást, de az ott készült videó alapján aligha élvezhették az élményt.

A Rialto hídon egy örökkévalóságig tartott az átkelés, szó szerint egymást taposták az emberek.

Az olasz város történelmi központjában már régóta túlteng a turizmus, egy átlagos évben mintegy 30 millió turista keresi fel Velencét. A város megpróbálta valahogy kezelni a tömeget, és azzal a jelszóval, hogy a turisták adják meg Velencének a neki járó tiszteletet, pénzt kérnek a belépésért.

Idén előzetes foglalással április és július között bizonyos napokon 5 eurót – körülbelül kétezer forintot – kell fizetniük azoknak, akik be akarnak jutni a városba, a díj 10 euróra emelkedik, ha a turisták kevesebb mint négy nappal a látogatásuk előtt foglalnak.

A korábbiakhoz hasonlóan a szállodai és vendégházi foglalással rendelkezőknek, valamint a Veneto régió lakóinak, a velencei egyetemre járó diákoknak és a Velencében élő rokonokat meglátogató személyeknek sem kell fizetniük.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!