Megérkezett Londonba az az idős brit házaspár, akik pénteken szabadultak egy szigorított afganisztáni börtönből.
A Sky News cikke szerint a 76 éves Barbie Reynolds-ot és férjét, a 80 éves Petert szombaton a Heathrow repülőtéren könnyek között fogadta a családja.
A brit-afgán kettős állampolgár házaspárt február elsején trartóztatta le a tálib belügyminisztérium a közép-afganisztáni Bamyan tartományban, amikor éppen hazafelé tartottak.
Azóta vádemelés nélkül tartották fogva őket egy szigorított börtönben. Pénteken innen a kabuli repülőtérre vitték őket, ahonnan Katar érintésével utaztak Londonba.
A tálib külügyminisztérium egyik szóvivője, Abdul Qahar Balkhi az X közösségi oldalon azt írta, a házaspár “megsértette az afgán törvényeket”, bár nem részletezte, pontosan mi volt a bűnük.
A Heathrow-n újságírók fogadták a házaspárt; Peter Reynolds azt mondta, nagyon hálásak, hogy végre kiengedték őket, felesége pedig azt emelte ki, hogy nagyon jól bántak velük a börtönben, és várják, hogy mielőbb láthassák a gyerekeiket. Ugyanakkor szeretnének visszatérni Afganisztánba, ahol 18 éve élnek, ott is házasodtak össze, és az afgán állampolgárságot is felvették.
(Borítóképünkön Barbara és Peter Reynolds a szabadulásuk után a kabuli repülőtéren. Forrás: AFP)