Újra szerveznek koncerteket az Akvárium Klubba 2026 nyaráig – írta meg a Telex hétfőn, azután, hogy szeptember végén kiderült: lemondták az összes, jövő évre esedékes programot. A tulajdonosok arról tájékoztatták a lapot, hogy a lemondások azért is történtek, mert bővülni fog a helyszín kínálata, és új szervezők is megjelennek majd a klubban, lesz színházas és táncházas program is.
A Telex úgy tudja, hogy az új koncepció kialakításában fontos szerepet kapott ifj. Vidnyánszky Attila színész-rendező, valamint az Orbán Ráhel esküvőjén is fellépő Pál István „Szalonna”, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője.
A lap szerint az Akvárium stábja sem tudott sokáig arról, mi lesz jövőre a klubbal, közben kifelé az volt az üzenet, hogy a hazai előadók ne tervezzenek a hellyel még két év múlvára sem, emellett az is szerepet játszott a bizonytalan helyzet kialakulásában, hogy az Akváriumnak helyet adó ingatlan tulajdonosa, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) 14 évre kötött szerződést a hellyel, további 5 évre szóló opcióval. Az Akvárium arról tájékoztatta a Telexet, hogy a közeljövőben zajló felújítási munkálatok miatt lehetnek fennakadások a klub üzemeltetésével, az MNV azonban ennek az ellenkezőjét állította: a munkálatok nem zavarják a klub rendezvényeinek megtartását, február végéig befejeződik a felújítás az Erzsébet téren.
Nyitókép: Reviczky Zsolt