Sürgősségi osztályra került, továbbra is kórházban ápolják azt a 29 éves olasz rendőrt, akit január végén csaknem meglincseltek Torinóban – számolt be róla a la Repubblica.
Alessandro Calistát mindössze 20 napja vezényelték át Torinóba, az eredetileg az Askatasuna nevű helyi szociális központ felszámolása elleni tüntetésből kialakult szélsőbaloldali zavargások megfékezésén dolgozó rendőri egységek erősítéseként, amikor társaitól elszakadva a tömeg egy erőszakos csoportja brutálisan megverte. A földön fekvő, sisakot sem viselő rendőr életveszélyes bántalmazásáról, ami során egy támadó kalapáccsal is többször ütést mért rá, videó is felkerült az X közösségi oldalra.
https://x.com/Rita_Cavallaro/status/2017697368787894585
A felvételen az látszik, hogy a magára maradt rendőrt körülbelül egy tucatnyi feketébe öltözött, maszkos üti-veri-rúgja, nem kímélve fejét és gerincét sem, miközben az kétségbeesetten igyekszik legalább a fejét védeni és odébb húzódni.
Egy támadó kalapáccsal üt rá többször a magát társai felé vonszolni próbáló rendőrre.
Az incidens közvetlen előzményei, vagyis hogy Calista hogyan kerülhetett ilyen kiszolgáltatott helyzetbe, a felvételből nem derülnek ki, de a videó végén egy bajtársa plexipajzsával fedezve a fiatal rendőr segítségére siet, akit ezután azonnal kórházba is szállítottak.
Egyedül találtam magam a kapucnis férfiak között, nem tudom, hányan voltak, de sokan, a földre estem, elvesztettem a sisakomat, miközben belém rúgtak, próbáltam védeni a fejem, aztán szörnyű fájdalmat éreztem a combomban...
– emlékezett vissza a történtekre egy újságírónak még mindig kórházban fekve.
A torinói zavargásokról ebben a cikkben olvashat többet:
https://hvg.hu/vilag/20260131_torino-csatater-szelsobaloldali-tuntetok-osszecsapas-rendorok-milano-ice-video-ebx