Ideiglenesen lezárták az Erzsébet-kilátót – derül ki a XII. kerület közösségi oldaláról. A bejegyzésben azzal indokolták az intézkedést, hogy a szélsőséges időjárás és a fagy miatt a vakolat több helyen elvált az alapfelülettől, ami balesetveszélyes. Erről fotókat is közzétettek.
A fővárosi értékvédelem alatt álló kilátó környezete továbbra is látogatható.
Azt is hozzátették, hogy a probléma mihamarabbi elhárítása érdekében ipari alpinistákat is bevonnak a munkálatokba, a szakemberek pedig már megkezdték a kárfelmérést, és vizsgálják a lehetőségeket. Azt, hogy meddig tartják lezárva a kilátót, csak ezután állapítják meg.