Két kisgyerek meghalt egy felforrósodott autóban Franciaországban

A garázsban álló autójában találta meg az anyjuk a gyerekeket.

  • HVG

Két kisgyerek meghalt Franciaországban egy felforrósodott autóban – írja a Metro. A két- és a négyéves gyereket hétfő délután találta meg az anyjuk a család autójában, amely a carpentras-i otthonuk garázsában állt. Azonnal hívta a mentőket, de már nem tudtak segíteni.

Azt egyelőre nem tudni, hogyan kerültek az autóba a gyerekek, erre az anya sem tudott választ adni.

Nyugat-Európa hőhullámtól szenved, a provence-i Carpentras-ban hétfő délután 38 fokos hőség volt, de Franciaország egyes részein 40 foknál is melegebb van.

Ez a második hőhullám néhány héten belül, amely Franciaországot elérte: már május végén is szokatlanul magas hőmérsékleteket mértek országszerte.

https://hvg.hu/elet/20260621_kanikula-franciaorszag-alkoholtilalom

Nyitókép: AFP / NurPhoto / Michael Nguyen

Hozzászólások