Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mol: alapszabály-módosítás a földgázpiac liberalizációja előtt
Utolsó frissítés:
Tetszett a cikk?
Elfogadták a Mol Rt. rendkívüli közgyűlésén megjelent tulajdonosok azt az alapszabály-módosítást, amely szerint a földgázszállítási és rendszerirányítási tevékenységet végző leányvállalatokban meglévő részesedések értékesítésekor nem szükséges a közgyűlés, s a magyar állam jóváhagyása, ha a Mol tulajdona nem csökken 25 százalék plusz 1 szavazat alá.
A Mol korábban azt közölte, hogy ezzel a határozati javaslattal válik lehetővé számára a felkészülés a földgázpiac liberalizációjára, illetve a gázüzletág helyzetének rendezésére, összhangban az új gáztörvénnyel. A javaslat elfogadásához a jelenlévő részvényesek 95 százaléka járult hozzá, köztük a magyar államot képviselő Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. is. A hétfői közgyűlésen a részvényesek 61,49 százaléka jelent meg. A Mol a közelmúltban 25 százalékos részesedést szerzett a horvát INA-ban. A vállalat vezérigazgatója, Mosonyi György szerint a horvát piacon egyre erősödő versenyre kell felkészülni, de az INA vezető szerepét meg kell őrizni. A vezérigazgató úgy véli, a Mol és az INA kitermelése együttesen napi 160 ezer hordó olajegyenértéknek felel meg, s ez már magasabb mint több regionális vetélytársé. A román Petrom most kezdődött privatizációjával kapcsolatban a vezérigazgató korábban csak annyit mondott, hogy a cég szeptember 19., a pályázat beadásának határideje előtt nem nyilatkozik arról, hogy indul-e a tenderen. Ugyanakkor a Mol - az INA-val közösen - mindenképpen jelen akar lenni a szerb piacon, noha az orosz Lukoil ellenében alulmaradt a Beopetrol privatizációs tenderén. (MTI)