Négyéves rekordot döntött a BUX

Utolsó frissítés:

Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 262 pontos emelkedéssel, 10 580 ponton zárt kedden, így megdöntötte a négy évvel ezelőtti 10 471 pontos záróár-rekordot.

Az előző, hétfői kereskedési nap záró értékhez képest 2,54 százalékot erősödött az index. A januári próbálkozás után második nekifutásra a BUX-nak kedden sikerült áttörnie a 10 493 pontos történelmi rekordot, amelyet 2000. március 10-én állított be.



Kereskedjen ezzel a hírrel a Hírbörzén!
A BUX emelkedéssel zár március 03-án
A piacon egyelőre felhőtlen az optimizmus, amit egy kedvező makrogazdasági adat is elősegített. A tavalyi negyedik negyedévben ugyanis a hazai GDP a várt feletti mértékben, 3,5 százalékkal emelkedett.



A tőzsde tegnapi záráshoz képest elért 2,5 százalékos erősödést a délelőtti 6,6 milliárd forintos forgalom több mint kétharmadát kitevő Matáv és OTP papírjainak izmosodása okozta. A szárnyalás motorja a Matáv, amelyet az elemzők többsége nem a papírban rejlő árnövekedési potenciál miatt kedvel, hanem inkább csak osztalékfizető részvénynek tart. Igaz, a távközlési szektor nemzetközi megítélése tavaly javult és Nyugat-Európában sokan fantáziát látnak a telekom cégekben, főképp, ha a szélessávú adatátvitel végre tömegtermékké válik.



Kereskedjen ezzel a hírrel a Hírbörzén!
A BUX 9000-11000 pont között marad áprilisig
A portfolio.hu elemzői szerint a Matáv jelenleg sem alulértékelt a régió többi telekom társaságához képest. Az OTP árfolyama 3,7, az FHB 5,1 százalékkal erősödött. A bankszektor méginkább segítette az index elmúlt hetekben tapasztalt emelkedését. Az OTP és az FHB is új történelmi csúcsot döntött a nap végére - de a legáltalánosabban használt P/E mutatót (a részvény ára és a cég profitjának arányát kifjező muatót) figyelembe véve így is alulértékeltnek számítanak a régió hasonló cégeihez képest.



A régiói részvényindexei már hetek óta történelmi csúcsot döntenek vagy csúcsközelben tartózkodnak - tegnap az orosz IRTS és a cseh PX 50 erősödött közel 3 százalékot - így nem meglepő, hogy a makrogazdasági helyzet stabilizálódására utaló jelek eufóriát eredményeznek a korábban alulteljesítő magyar piacon is.