A Budapest Bank terjeszkedik, az elnök-vezérigazgató távozik

Utolsó frissítés:

Tetszett a cikk?

Richard Pelly, a Budapest Bank (BB) Rt. elnök-vezérigazgatója bejelentette, hogy április végén távozik a bank éléről. A bank tulajdonosa, a General Electric pénzügyi üzletága terjeszkedni kíván a régióban.

A Budapest Bank vezetőjeként több mint hat éve Magyarországon dolgozó üzletember április végével távozik Magyarországról, pályafutását a GE Commercial Finance-nál (CEGF), Angliában folytatja – írja az MTI.



Dan O'Connor, a GECF Europe elnök-vezérigazgatója Aris Bogdanerist, a BB lakossági üzletágát 2002 ősze óta irányító szakembert nevezte ki megbízott vezérigazgatónak. A bank tulajdonosai azt várják tőle, hogy a bank üzleti tevékenysége bővüljön, és bank a tavaly 40 százalékkal, 8,9 milliárd forintra nőtt nyereségét magas szinten tartsa. A BB-nek a jelenleginél is erőteljesebben kell koncentrálnia a húzóterületnek számító lakossági és kisvállalkozói üzletágra, tovább kell gyorsítania a termékinnovációt – tudósít a Napi Gazdaság.



Pelly a multinacionális cégeknél szokásos időnél többet töltött hazánkban, és a bankszakmában dolgozók úgy tudják, ha sikerült volna a BB tulajdonosának megvásárolnia a Postabankot, tovább is maradt volna. Banki források úgy látják, a BB most már nem univerzális nagybanki szerepre törekszik, hanem saját erőségeiben, a lakossági áruhitelezésben, a személyi kölcsönök, bankkártyák és az autólízing terén kíván erősíteni. Ebben ugyanis megelőzi piaci versenytársait, kivéve természetesen az olyan kifejezetten áruhitelező bankokat mint például a Cetelem. A BB másik erőssége a kis- és középvállalatok finanszírozása. Az új startégia részleges sikerét jelzi, hogy bár a BB részaránya a magyar bankpiacon nemigen nőtt, jövedelmezősége javult.



Lapértesülések szerint a GECF a korábbi évek hezitálása után (amelynek során sokan már az eladásra váró pénzintézetek élbolyába helyezték a magyar érdekeltséget), elkötelezettnek mutatkozik abban, hogy a Budapest Bankra építse további kelet-európai terjeszkedését. Ebben leginkább a rendkívül sikeres, az elmúlt év végén 192 milliárd forint kezelt vagyonnal rendelkező, főleg a lakossági vagyonkezelésben élen járó Budapest Alapkezelőnek juthat kiemelt szerep. A társaság hazánkon kívül Lengyelországban, Csehországban és Szlovákiában rendelkezik érdekeltséggel a térségben.