Az említett három szempont közül kettő miatt meg is támadta az egyik induló - teszi hozzá az Index. A Banknet azt nehezményezte, hogy a versenytársak által hétvégére megajánlott 200 gigabájtos sávszélesség technikailag kivitelezhetetlen, ha pedig tömörítéssel érik el a megajánlott 200 gigabájtot, akkor valójában jóval kisebb a tényleges sávszélesség. A döntőbizottság egyetlen kifogást tartott jogosnak, azt, hogy a bírálóbizottság felülírta a kiírásban szereplő pontozási szempontokat, és több esetben is egyszerűen nulla pontot adott például a Banknetnek, holott korábban megszabta, hogy a legkisebb adható pontszám egy. A döntőbizottság azonban megállapította, hogy emiatt sem módosult érdemben a közbeszerzés kimenetele, így "mindössze" egymillió forintos bírságot szabott ki az IHM-re.
Az egykori AH-leányvállalatot, a korszerű műholdas adatszórási rendszerrel rendelkező Teledatacastot az ÁPV által előírt profiltisztítás során nemrég adta el az AH, amit azzal magyarázott, hogy a Teledatacast háromszázmillióval tartozik az AH-nak, és a további veszteségek elkerüléséért határozták el, hogy a cég 51,11 százalékos tulajdonrészét értékesítik. Ezért a tulajdoni hányadért az AH korábban összesen 166,6 millió forintot fizetett. Az Index cégbírósági adatokra hivatkozva úgy tudja, hogy az AH hatvanmillió forintért értékesítette a céget Homonnaynak és a menedzsmentnek.
Közös pont Homonnay Géza és az Antenna Hungária menedzsmentje között a Fornax Informatikai Rt., ahol Homonnay igazgatósági tag és felügyelő bizottsági tag volt. Ugyancsak a Fornaxban volt tulajdonos és felügyelőbizottsági tag az AH jelenlegi igazgatósági elnöke, a korábban a szabad demokraták alkalmazásában álló Lévay Örs.
Homonnay legjelentősebb cége a Gamax Informatikai Rt., illetve Gamaxnet Kft. Előbbi mint Sun-viszonteladó a központosított közbeszerzés keretében is szállíthat gépeket az államigazgatás szereplőinek. Csaknem harminc cége közül azonban van, amelyik tanácsadással, ingatlanokkal, építőiparral is foglalkozik – írja az Index.