Magyarország hitelbesorolása: stabil kilátások

Utolsó frissítés:

Tetszett a cikk?

Az amerikai Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítő kedden megerősítette Magyarország osztályzatát, és az Institutional Investor legfrissebb országkockázati listáján is némileg javult a helyzetünk.

Az amerikai Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítő kedden megerősítette Magyarország "A mínusz" osztályzatát a hosszú lejáratú és "A-2" osztályzatát a rövid lejáratú szuverén devizakötelezettségekre, az ország jó gazdasági kilátásaival és a közszféra mérsékelt külső adósságával indokolva a döntést.



A hitelminősítő megerősítette a hosszú és rövid lejáratú forintkötelezettségek "A", illetve "A-1" besorolását is. Az osztályzatok kilátása stabil. "A besorolás tükrözi a kormány elkötelezettségét a fokozatos költségvetési konszolidáció iránt" - olvasható a Standard & Poor's indoklásában.



Magyarország és néhány más ország hosszú lejáratú devizaadósságának nemzetközi minősítése (Fitch; Standard and Poor's; Moody's)

Magyarország A mínusz A mínusz A1

Csehország A mínusz A mínusz A1

Szlovákia A mínusz BBB plusz A3

Szlovénia AA mínusz AA mínusz Aa3

Lengyelország BBB plusz BBB plusz A2

Románia BB BB plusz Ba3

Oroszország BB plusz BB plusz Baa3

Horvátország BBB mínusz BBB mínusz Baa3

Bulgária BBB mínusz BBB mínusz Ba2

Ukrajna B plusz B plusz B1



Némileg javult Magyarország bonitása az elmúlt fél esztendőben az Institutional Investor legfrissebb országkockázati listája szerint is – közölte a Világgazdaság. Hazánk 6 pontos növekedésével a 36. helyet foglalja el, míg idén tavasszal még 64,7 ponttal a 37. helyen állt.



A kelet-közép-európai országok mezőnyében Magyarország továbbra is a 3. helyet foglalja el. A legjobb megítélést ezúttal is Szlovénia kapta a tekintélyes New York-i pénzügyi magazin felmérésében, majd Csehország következik.